„ეტალონის“ პროექტების ავტორი და სატელევიზიო გადაცემის უცვლელი წამყვანი გოჩა ტყეშელაშვილი სოციალური ქსელის პირად გვერდზე პოსტს აქვეყნებს. პოსტში ტყეშელაშვილი გადაცემა „ეტალონის“ შეჩერებაზე და მისი „საზოგადოებრივ მაუწყებლის“ ეთერში დაბრუნების მოთხოვნაზე წერს.
როგორც გადაცემის ავტორი და წამყვანი აღნიშნავს, სტატუსის დაწერა „საზოგადოებრივი მაუწყებლის“ ბორდში, ერთ-ერთი გამოკვეთილად პრორუსული განწყობის წევრის არჩევამ გადააწყვეტინა.
„ვაჰ !!! გასკდა გული ამდენი უსამართლობით. . .
იქნებ, ვინმემ ამიხსნათ და გამაგებინოთ, რატომ უნდა გადიოდეს „საზოგადოებრივ მაუწყებელზე“ რუსული წარმოშობის „რა? სად? როდის?“ იგივე „ЧТО? ГДЕ? КОГДА? “ და მე-5 წელია ბიუჯეტიდან დაფინანსებულ „საზოგადოებრივ მაუწყებელზე“ არ უშვებდნენ ყველაზე ეროვნულ სოციალურ-საგანმანათლებლო პროექტ „ეტალონს“, რომლის ეთერში დაბრუნება 35.000-ზე მეტმა პედაგოგმა ხელმოწერებით მოითხოვა და ხალხი დღესაც მასიურად უჭერს მხარს.
პ.ს. ამ პოსტის დაწერა გადამაწყვეტინა დღეს „საზოგადოებრივი მაუწყებლის“ ბორდში, ერთ-ერთი გამოკვეთილად პრორუსული განწყობის წევრის არჩევამ.
პ.პ.ს. ეს ის „საზოგადოებრივი მაუწყებელია“, რომელიც ყოველწლიურად 52-53 მლნ ლარს იღებს ბიუჯეტიდან, 45 მლნ კრედიტი აიღო პარლამენტის დასტურით, ახლა კი კიდევ 3,8 მლნ ლარს ითხოვს დამატებით, როცა რეიტინგები აქვს უმდაბლესი და ხალხის მოთხოვნას არ ითვალისწინებს.
იქნებ ამიხსნათ ვინმემ, რა ხდება?! ვფიქრობ, ბრძოლას ყოველთვის აქვს აზრი და ახლა სხვა მეთოდებსაც მოვსინჯავ!“ - წერს გოჩა ტყეშელაშვილი.
ცნობისთვის, „ეტალონის“ ეთერში დაბრუნების მოთხოვნით მასწავლებლების ხელმოწერებიც შეგროვდა და პარლამენტარებმა პეტიციაც შეადგინეს, თუმცა ამ ყველაფერს შედეგი დღემდე არ მოჰყოლია.