13 ივნისის სტიქიიდან დღეს 6 წელი გავიდა. წყალდიდობას, რომელიც თბილისში, მდინარე ვერეს ხეობაში, 2015 წლის 13 ივნისს მოხდა, 21 ადამიანი ემსხვერპლა, ორი უგზო-უკვლოდ დაიკარგა, ასობით ოჯახი კი დაზარალდა.
მდინარე ვერეს ხეობაში მომხდარმა სტიქიამ ​საცხოვრებელი სახლები, გზები, ხიდები, გვირაბები, საყრდენი კედლები, საკომუნიკაციო სისტემები გაანადგურა. ბუნებრივი კატასტროფის შედეგად სხვადასხვა სახის ზარალი საერთო ჯამში 1041 ადამიანს მიადგა.
მთლიანად დაიტბორა „მზიურისა“ და ზოოპარკის ტერიტორია. თბილისის ქუჩებში ზოოპარკიდან გამოქცეული ათობით ცხოველი აღმოჩნდა, მათ შორის: 5 ლომი, 6 ვეფხვი, 6 დათვი და 13 მგელი. კამერებმა გმირთა მოედანზე ბეჰემოთი დააფიქსირეს, რომელიც მსოფლიოს მასშტაბით პოპულარული გახდა.
სტიქიას ემსხვერპლა ზოოპარკის ბინადართა ნაწილი. დაზარალდა ქალაქის ინფრასტრუქტურა, მათ შორის ვაკე-საბურთალოს დამაკავშირებელი ესტაკადა, კოჯორი – სამადლოს დამაკავშირებელი გზა, ახალდაბა – წყნეთის გზის მონაკვეთი.
13 ივნისის სტიქიისა და დედაქალაქში მოულოდნელად დატრიალებული ასეთი მასშტაბური ტრაგედიის გამო, თბილისი მსოფლიო მედიის ყურადღების ცენტრში აღმოჩნდა.