გურჯაანის მუნიციპალიტეტის ველისციხის საჯარო სკოლის მასწავლებლები მე-12 კლასელებს სიყვარულით აცილებენ. დამრიგებელმა მათ ლექსი მიუძღვნა, სამოქალაქო განათლების პედაგოგმა კი გამოსამშვიდობებელი წერილი დაუწერა დამამთავრებელ კლასს.
„უამრავი ტრადიცია დაგვარღვევინა,  უამრავ  ჩვეულებაზე  უარი გვათქმევინა  არსებულმა  საგანგებო  მდგომარეობამ. სამოქალაქო პასუხისმგებლობა და მოქალაქეობრივი  მოვალეობები, გვავალდებულებს სოციალურ დისტაცირებას.  თუმცა არსებობს  გრძნობები,  ფასეულებეი  და  ღირებულებები  რომლებსაც მანძილი არ სჭირდება. მასწავლებლებისთვის საკუთარი მოსწავლეების სიყვარული უბრალო პროფესიული უნარჩვევაა, აუცილებელი ღირებულება რომელიც ნებისმიერ  პროფესიონალ პედაგოგს ჟანგადივით სჭირდება.   მოსწავლეებთან ერთად გავლილი ბედნიერი ბავშვობის წლები,  დღეს უკვე მხიარულ ამბებად მოსაყოლი სიხალისე და  ბავშვური სიცელქეები.  განშორების გულისტკივილი და ნუგეში საკუთარ თავთან ეს ცხოვრების კანონზომიერებაა,  სიხარულით, ბედნიერებით და მზის სხივებით განათებული  მომავალი მინდა გისურვოთ ჩემო ბავშვებო“,- წერს ველისციხის  საჯარო  სკოლის სამოქალაქო განათლების მენტორი პედაგოგი  ნანა ნიკოლაშვილი.
ველისციხის  საჯარო  სკოლის  მე-12  კლასის  დამრიგებელმა  თამარ მიტიჩაშვილმაც მიუძღვნა წერილი საყვარელ მოსწავლეებს და მათთან ერთად გატარებული დრო და გაკვეთილები გაიხსენა.
გთავაზობთ თამარ მიტიჩაშვილის წერილს მოსწავლეებისადმი:
დღეს მრავალწლიანი ტრადიციის დარღვევა გვიწევს. დღევანდელ დღეს რთულია არსებულ რეალობასთან შეგუება. დღეს თქვენთვის ტრადიციულად უჩვეულო დღე უნდა ყოფილიყო, გამორჩეული და განსაკუთრებული.
სკოლის დამთავრებას გილოცავთ, ჩემო კარგებო! დღეს თქვენთან ერთად დავამთავრე ერთი თქვენნაირი ბავშვობა გამორჩეული და განსაკუთრებული.
გასავლელი ცხოვრების გზა მინდა დაგილოცოთ სიყვარული, სიკეთე და სიხარული ყოფილიყოს თქვენი ცხოვრების თანამგზავრი. სიყვარულით გადაგელახოთ ცხოვრების ყველა ბარიერი. დედამიწასაც ხომ სიყვარული ატრიალებს, ასე რომ არა დაიქცეოდა.