ახალი სკოლის მოდელი სამინისტრომ ამ კვირაში შეაჩერა - აღნიშნულის შესახებ „ევროპული საქართველოს“ წევრმა მარიამ რამინაშვილმა განაცხადა და აღნიშნა, რომ პროექტის შეჩერება წინასწარ არ იყო გათვლილი, ის ვიღაცის ინტერესს შეეწირა.
მისივე ვარაუდით, ახალ მინისტრს მიხეილ ჩხენკელს არ მოსწონს ეს პროექტი, ან სხვა პრიორიტეტები გამოუჩნდა სამინისტროს.
„ახალი სკოლის მოდელი, რომელიც 2019 წლის ბიუჯეტში 25 მილიონით დამტკიცდა და იყო გრძელვადიანი, რომელშიც ამდენი თანხა დაიხარჯა და გათვლილი იყო, რომ საგანმანათლებლო პროცესს მიეღწია მაღალი დონისთვის,ზუსტად ამ კვირაში შეჩერდა.
ისე შეჩერდა, რომ  წინასწარ არც ის იყო განსაზღვრული რა პერიოდში უნდა შეჩერებულიყო, ვინ გაზომა ეს შედეგები, დადებითი იყო თუ უარყოფითი. შეჩერდა უბრალოდ იმის გამო, რომ  ვიღაცის ინტერესში იყო ან თანხების სხვაგან გადასროლა, ან ახალ მინისტრს აღარ მოწონს ეს პროექტი და ამიტომ ეს ყველაფერი გაჩერდა“, - განაცხადა მარიამ რამინაშვილმა.
ინფორმაციის დაზუსტებისთვის etaloni.ge განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს დაუკავშირდა.  როგორც უწყების წარმომადგენელმა განგვიცხადა, პროექტი არ ჩერდება და პირიქით მისი გაფართოება იგეგმება.
„ახალი სკოლის მოდელი არ შეჩერებულა, პირიქით ვგეგმავთ რომ პროექტი კიდევ უფრო მეტად გავაფართოოთ. ამაზე ვმუშაობთ, როგორ და რა კუთხით გაფართოვდება, ამას უახლოეს პერიოდში დავაანონსებთ“, - განგვიცხადეს უწყებაში.