მარნეულის N6 საჯარო სკოლაში მასწავლებლის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი საზეიმო ღონისძიება გაიმართა.
სკოლამ ღვაწლმოსილ პედაგოგებს გამოსამშვიდობებელი საღამო მოუწყო.
„ეს დღე განსაკუთრებული იყო, სავსე მადლიერებით, სიამაყით, სიყვარულით, სევდით ... სკოლამ გამოსამშვიდობებელი საღამო მოუწყო ღვაწლმოსილ პედაგოგებს, რომლებმაც ცხოვრების დიდი ნაწილი მიუძღვნეს სკოლას, შექმნეს მეექვსე სკოლის სახელოვანი ისტორია, აღზარდეს მრავალი თაობა, პირნათლად შეასრულეს თავიანთი საღმრთო მისია ერისა და ქვეყნის წინაშე, მშობლიური რაიონის წინაშე, სადაც ერთნაირი სიყვარულით ზრდიდნენ სხვადასხვა ეთნიკური წარმომავლობისა და აღმსარებლობის მოსწავლეებს, ასწავლიდნენ ერთმანეთის სიყვარულს, პატივისცემას, რუდუნებითა და იმედით ქმნიდნენ ჩვენი ქვეყნის მომავალს“,- ამბობს სკოლის წარმომადგენელი.
მარნეულის N6 საჯარო სკოლა მიმოზა დავითაიას, ვერა გასანოვას, ჟანა გოგიანს, ჟულეტა გარიბიანს, ჟუჟუნა შავიშვილს, მაიზარ ისმაილოვას და მუსალიმ კახრამანოვს მადლობას უხდის მარნეულის საზოგადოების სახელითა და მათ მიერ აღზრდილი მრავალი თაობის სახელით. სკოლა მათ დიდხანს სიცოცხლეს, ჯანმრთელობას, ბედნიერებას უსურვებს.
საზეიმო ღონისძიებას ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებული, შოთა რეხვიაშვილი, მუნიციპალიტეტის მერი ზაურ დარგალი, საკრებულოს თავმჯდომარე ამირან გიორგაძე, საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილე მამუკა ნავერიანი, მარნეულის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის ხელმძღვანელი ქენან ომაროვი და საჯარო სკოლის წარმომადგენლები დაესწრნენ.
5 ოქტომბერი მასწავლებლის საერთაშორისო დღეა.