ქობულეთის მუნიციპალიტეტის, სეიდ გვარიშვილის სახელობის ხალას საჯარო სკოლაში წიგნის საერთაშორისო დღეს ქართული ენის სიწმინდის დაცვისადმი მიძღვნილი კვირეულის დასკვნითი ღონისძიება გაიმართა.
მოსწავლეებს სტუმრად საქართველოს პარლამენტის დეპუტატი ფატი ხალვაში ეწვია, რომელმაც სკოლის აღსაზრდელებს საჩუქრად წიგნები მიუტანა.
სკოლის წარმომადგენლის თქმით, მოსწავლეებმა საყვარელი ლექსები წაიკითხეს და ქართული ანბანის უნიკალურობის შესახებ ისაუბრეს. საკუთარი ნაწარმოებები წარმოადგინეს მარიამ ომერაძემ, მარიამ ლორთქიფანიძემ, ნინი აბაშიძემ და ლაურა ქარცივაძემ.
ხალას საჯარო სკოლის დირექტორმა ლეილა ლორთქიფანიძემ საჩუქრად წიგნები გადასცა ნორჩ ავტორებსა და კვირეულის ფარგლებში გამართულ კონკურსებში გამარჯვებულებს: მხატვრული კითხვაში გამარჯვებულებს - ანანო ქარცივაძეს, ჯანრი იმნაძეს და მარიამ ჯიჯავაძეს, კალიგრაფიის კონკურსში გამარჯვებულებს - ნინო ჯიჯავაძეს, მარიამ ლორთქიფანიძესა და მალხაზ კონცელიძეს, თავისუფალი თემის წერის კონკურსში გამარჯვებულ ნიკოლოზ შაქარიშვილს.