თბილისის N208 საჯარო სკოლამ ლიდერი დირექტორის, თამარ კობახიძის ინიციატივით, ინოვაციურ საგანმანათლებლო პორტალ Izrune.ge-სა და მის ავტორს, გოჩა ტყეშელაშვილს უმასპინძლა.
პრეზენტაციას მრავალრიცხოვანი და გამორჩეული აუდიტორია ესწრებოდა, მათ იზრუნეს ტესტების პირდაპირ რეჟიმში გავლისა და საიტის შემეცნებითი, მამოტივირებელი და ინდივიდუალურ-გუნდური მიდგომების გაცნობის შემდეგ აღფრთოვანება ვერ დამალეს.
წარმატებული პედაგოგები, მოსწავლეები და მათი მშობლები მადლობას უხდიდნენ პროექტს ოჯახის, ბავშვის, სკოლისა და სახელმწიფოს ერთი მიზნით გაერთიანებისა და საქართველოს წარმატებულ მომავალზე ზრუნვისთვის, თბილისის N208 საჯარო სკოლის წარმატებულ დირექტორს კი - Izrune.ge-ს ყველა სიკეთით სიმბოლურ ფასად სარგებლობის შესაძლებლობისთვის.
მოსწავლეებმა შეხვედრაზევე გამოხატეს პორტალში ჩართვის სურვილი, მშობლებმა კი, კლასის დამრიგებლებთან ერთად, უკვე დაიწყეს შვილებისა და მათი მეგობრების ბედნიერ მომავალზე განსაკუთრებული ზრუნვა, ჯერ:
1. „მეგობრული კლასის“, ანუ ისეთი კლასის ჩამოსაყალიბებლად, რომლის თითოეული მოსწავლეც Izrune.ge-ს წევრია;
2. „სუპერ კლასის“, ანუ ისეთი კლასის შესაქმნელად, რომელსაც იზრუნეს ტესტებში უმაღლესი შედეგები აქვს;
3. „მომავლის კლასის“, ანუ ისეთი კლასის ჩამოსაყალიბებლად, რომელმაც „სუპერ კლასის“ წოდება წლის განმავლობაში რამდენჯერმე მოიპოვა.
პრეზენტაციაზე განათლებისა და წინსვლის სურვილი კიდევ ერთმა უპრეცენდენტო ინიციატივამ გააღვივა - 2018-2019 სასწავლო წელს პირველად გამოვლინდება „საქართველოს ეტალონი პედაგოგი“ და მას საჩუქრად თბილისში ოროთახიანი ბინა გადაეცემა.
წარმატებული სამშენებლო კომპანია „ონიქს დეველოპმენტი“ აღნიშნულ საჩუქარს სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში, Izrune.ge-ს მონაცემებზე დაყრდნობით, მომავალ თაობაზე მზრუნველი ადამიანების დაფასებისა და წახალისების მიზნით აწესებს.
„საქართველოს ეტალონი პედაგოგის“ გამოვლენის პროცესის გამჭვირვალობასა და სამართლიანობას კი თბილისის სკოლების დირექტორთა სათათბირო უზრუნველყოფს.
Izrune.ge საპრეზენტაციო სკოლებს ლიდერი დირექტორის, პროფესიონალ პედაგოგთა გუნდისა და ძლიერი კონტიგენტის მიხედვით სტუმრობს და თანამოაზრეების შემოკრებას კვლავაც აგრძელებს.