საჩხერის მუნიციპალიტეტის, ჭალის საჯარო სკოლაში დედამიწის დღე გამორჩეულად აღინიშნა - მოსწავლეებმა წარმოადგინეს საინტერესო პრეზენტაცია, ისაუბრეს კლიმატურ პრობლემებსა და მათი გადაჭრის გზებზე.
აქტივობის ფარგლებში, შექმნეს ნამუშევრები, დარგეს ხეები, მასწავლებლებმა კი მოსწავლეებს მიაწოდეს ამომწურავი ინფორმაცია იმის შესახებ, თუ როგორ იზრუნონ გარემოზე.
„ჭალის საჯარო სკოლაში უყურადღებოდ არ დარჩენილა 22 აპრილი, დედამიწის დღე, მოსწავლეებმა ახლად რეაბილიტირებული სკოლის ეზო კლასების მიხედვით გაინაწილეს, დაასუფთავეს, ყვავილებითა და  ხეხილის ნერგებით გაალამაზეს“, -  ნათქვამია სკოლის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.
ჩვენ კი დავძენთ, რომ მოსწავლეებმა აღნიშნული აქტივობით, გარემოს დაცვის აუცილებლიბაზე გაამახვილეს ყურადღება და კიდევ ერთხელ მოუწოდეს თანატოლებს - გაუფრთხილდნენ დედამიწას.
ინფორმაციისთვის: 22 აპრილს, დედამიწის დღე აღინიშნება - 1970 წელს, ამ დღის დამკვიდრებით საფუძველი ჩაეყარა საზოგადოებრივი ცნობიერების განვითარების მორიგ იდეას. სუფთა და ჯანსაღი გარემოსთვის ბრძოლა ყოველდღიურად უფრო აქტუალური ხდება და 22 აპრილი ამ თვალსაზრისით გამორჩეული თარიღია.