ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის, ტურცხის საჯარო სკოლაში სწავლა-სწავლების პროცესი აქტიურად მიმდინარეობს, მოსწავლეები დიდი ინტერესით ერთვებიან სასკოლო ცხოვრებაში და პროფესიონალი პედაგოგების დამსახურებით, სხვადასხვა საგანმანათლებლო აქტივობას წარმატებით ახორციელებენ.
აქვე უნდა აღინიშნოს, რომ ტურცხის საჯარო სკოლაში სწავლა კეთებით წარმატებით დანერგილი მიდგომა გახლავთ და ამის დასტურია მრავალფეროვანი ღონისძიებები, რომლებში მონაწილეობაც მოსწავლეებისთვის, შემეცნებითთან ერთად, ძალზე სახალისოა.
ახლახან, ქართულის, როგორც მეორე ენის მასწავლებელმა, ფაუსტინა ალბერტიანმა მე-7 და მე-8
კლასების მოსწავლეებთან ღია გაკვეთილი ჩაატარა, რომელიც საქართველოს კუთხეებს მიუძღვნეს.
როგორც სკოლაში გვიამბობენ, აქტივობის ფარგლებში, მოსწავლეებმა დამსწრე საზოგადოებას წარუდგინეს, საკუთარი ხელით დამზადებული თემატური სახელმძღვანელო, სადაც საქართველოს კუთხეების შესახებ მნიშვნელოვანი ინფორმაციის პარალელურად, წარმოდგენილი გახლდათ რობინზონ კრუზოს თავგადასავალი.
აქტივობის ფარგლებში ტურცხის საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა წარადგინეს პრეზენტაცია, სადაც დეტალურად ასახეს წიგნზე მუშაობის ეტაპები.