ქუთაისის N10 საჯარო სკოლაში წინასაახალწლოდ ზღაპრული განწყობა დატრიალდა. დირექციამ და პედაგოგებმა მოსწავლეებს არაერთი საახალწლო აქტივობა შესთავაზეს და ბავშვებს დაუვიწყარი დღეები აჩუქეს.
დიდ საახალწლო ზარ-ზეიმს აქტიურად შეუერთდნენ მე-21 კლასის მოსწავლეები. მოსწავლეებმა ღონისძიება გამართეს და ერთმანეთსა და დამსწრე საზოგადოებას ზღაპრული განწყობა და ემოციები გაუზიარეს.
ქუთაისის N10 საჯარო სკოლის მე-2 კლასელები, დამრიგებლის ხელმძღვანელობით, სასკოლო საზოგადოებასა და სრულიად საქართველოს შობას და ძველით (ქრისტიანულ) ახალ წელს ულოცავენ.
„დაე, ყველა ქართველს აუსრულდეს, რაც გულით ინატროს“,- აღნიშნავს პედაგოგი შორენა აბულაძე და მოსწავლეებს, მათ მშობლებსა და კოლეგებს დღესასწაულებს კიდევ ერთხელ ულოცავს.
„ბუნების ძალავ, შენ გაუთენე ჩვენს ქვეყანას ბედნიერი შობა-ახალი წელი! კიდევ ერთხელ გილოცავთ ჩემო პატარებო , მშობლებო, კოლეგებო ამ ბრწყინვალე დღესასწაულს მშვიდობა ყოფილიყოს ჩვენს ქვეყანაში“,- ამბობს პედაგოგი.