სენაკის მუნიციპალიტეტის სოფელ ზანის საჯარო სკოლაში ღირსეული და პატრიოტი ახალი თაობის აღზრდაზე პროფესიონალ პედაგოგთა გუნდი ზრუნავს.
ამჯერად, იქ საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიება ჩატარდა, სადაც შესავალი სიტყვით საზოგადოების წინაშე ისტორიის მასწავლებლები წარდგნენ.
მოსწავლეებმა კი დედა-სამშობლო ლექსებითა და მხატვრული გამონათქვამებით შეამკეს. გარდა ამისა, მათ წუთიერი დუმილით პატივი მიაგეს სამშობლოსათვის თავდადებულ გმირთა ნათელ და მარადიულ  ხსოვნას.
„მთელ ქვეყანას უნდა გავაგონოთ, რომ  ჩვენ სულ გვეყვარები. ვამაყობთ და მარად მადლიერნი და ამაყი ვიქნებით ამ მემკვიდრეობის. შენი დღეგრძელობისა იყოს, ჩემო სამშობლოვ“,- სწორედ ეს გზავნილები გაჟღერდა ღონისძიებაზე.
აქტივობებში სკოლის დირექტორის მ/შ - რომანი კვაშილავა და საქმისმწარმოებელი რიმა გაწერელიაც ჩაერთნენ.
შეგახსენებთ, რომ 26 მაისს საქართველო დამოუკიდებლობის დღეს აღნიშნავს. 1918 წლის 26 მაისს საქართველოს ეროვნულმა საბჭომ მიიღო სახელმწიფოებრივი დამოუკიდებლობის აქტი და ჩამოაყალიბა დამოუკიდებელი საქართველოს მთავრობა. სახელმწიფოს პოლიტიკური მმართველობის ფორმად აღიარეს დემოკრატიული რესპუბლიკა; შეიქმნა ევროპული ტიპის ქართული სახელმწიფოებრიობა, დემოკრატიული სისტემა.
ღონისძიების შესახებ დეტალური ინფორმაცია იხილეთ ბმულებზე: