თხინვალის საჯარო სკოლაში, სპორტის საერთაშორისო დღსთან დაკავშირებით, მინი ფეხბურთში, ფრენბურთსა და კალათბურთში ტურნირები მოეწყო
ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ თხინვალის საჯარო სკოლაში სპორტისა და ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციას მნიშვნელოვანი ყურადღება ექცევა, შესაბამისად, სკოლაში ამ მიმართულებით არაერთი ღონისძიება იმართება.
6 აპრილს, სკოლაში სპორტის საერთაშორისო დღე აღინიშნა.
თხინვალის საჯარო სკოლაში მოეწყო ტურნირები მინი ფეხბურთში, ფრენბურთსა და კალათბურთში. დასასრულს მოეწყო მარათონი სირბილში.
სპორტული ღონისძიება მოსწავლეთა მაღალი ჩართულობით წარიმართა და ბავშვებისთვის სახალისო აღმოჩნდა.
„სპორტი ხელს უწყობს სამყაროში პოზიტიურ ცვლილებებს“,- აღნიშნავენ სკოლაში, სადაც მოსწავლეთა სპორტული ცხოვრება წახალისებულია.
6 აპრილი, გაეროს გენერალურმა ასამბლეამ, საერთაშორისო ოლიმპიური კომიტეტის მხარდაჭერით, 2013 წელს,  მშვიდობისა და განვითარებისთვის (IDSDP) სპორტის საერთაშორისო დღედ გამოაცხადა და  2014 წლიდან ყოველწლიურად აღინიშნება.
ეს დღე იძლევა შესაძლებლობას აღვნიშნოთ სპორტის ძალა, რომელიც ხელს უწყობს სოციალური ცვლილებების განვითარებას, საზოგადოების განვითარებას, სამართლიანობისა და ჩართულობის წახალისებას და მშვიდობისა და ურთიერთგაგების განმტკიცებას.