„მათ მსოფლიო ჩემპიონატზე ველით!“ - წყალტუბოს N2 სკოლის მოსწავლეების - ლუკა ქუთათელაძისა და გიორგი ქაშიბაძის ბრწყინვალე სპორტული წარმატება
მამუკა სამაკაშვილის სახელობის ქალაქ წყალტუბოს N2 საჯარო სკოლაში მოტივირებული, ნიჭიერი, საკუთარ შესაძლებლობებში დარწმუნებული მოსწავლეები სწავლობენ, რომლებიც გამოწვევებს არ უშინდებიან და სასწავლო წლის განმავლობაში, არაერთ კონკურსსა თუ ღონისძიებაში ერთვებიან.
ამჯერად, სკოლაში მოსწავლეთა სპორტული წარმატებით ხარობენ. ძიუდოში ლუკა ქუთათელაძე, 73 კგ წონით კატეგორიაში, საქართველოს ჩემპიონი გახდა. გიორგი ქაშიბაძემ კი, +90 კგ წონით კატეგორიაში, ვიცე ჩემპიონის ტიტული მოიპოვა.
„მათ მსოფლიო ჩემპიონატზე ველით! ასევე ვულოცავთ მათ მწვრთნელებს, ჩვენი სკოლის პედაგოგს - ლაშა ბზიკაძეს, ტარიელ გველესიანსა და გურამ ზურაბიანს“,- სკოლაში მოსწავლეთა მიღწევით ამაყობენ, ულოცავენ და წინსვლას უსუსრვებენ.