ოტია იოსელიანის სახელობის ქალაქ წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლაში წარმატებით ინერგება მესამე თაობის ეროვნული სასწავლო გეგმა, რომლის ფარგლებშიც პედაგოგები მოსწავლეებს, სასწავლო პროცესის გამრავალფეროვნების მიზნით, საინტერესო აქტივობებსა და გაკვეთილებს სთავაზობენ.
ამჯერად, სკოლის მე-2 კლასში, პედაგოგ იამზე წულუკიძის ხელმძღვანელობით, ქართულ ენასა და ლიტერატურაში საჩვენებელი გაკვეთილი ჩატარდა.
გაკვეთილი კომპლექსური დავალების დასკვნით ეტაპს მოიცავდა.
დავალების თემა - „საოცარი ბავშვები“ გახლდათ, რომლის შესრულების შემდგომ, მოსწავლეებმა პოსტერი „რა უყვართ ბავშვებს და რატომ?“ შექმნეს. ბავშვებმა კლასში, მუშაობის პროცესში ისეთი მაგალითები მოიყვანეს, რომლებიც პოსტერის სათაურს შეესატყვისებოდა. მათ შეარჩიეს სათაურის შესაბამისი წარწერები და ილუსტრაციები. ნაწარმოებთა პერსონაჟები შეადარეს საკუთარ თავს.
დავალების წარდგენა მოსწავლეებისთვის საინტერესო აღმოჩნდა და სახალისოც, სკოლაში გვიამბობენ, რომ ბავშვებს „სურვილი გაუჩნდათ, კვლავ იმუშაონ მსგავს კომპლექსურ დავალებაზე“, რაც გასაკვირი სულაც არ არის - მსგავსი გაკვეთილები და დავალებები ხომ მოსწავლეების მრავალმხრივ განვითარებას უწყობს ხელს.