ხარაგაულის წმიდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის გიმნაზიაში მასწავლებლები ერთმანეთის შრომას, სასწავლო პროცესში ჩადებულ ენერგიასა და მიღწევებს აფასებენ.
ამ ყველაფერს კი მოსწავლეებიც ხედავენ და მაგალითს მათგან იღებენ, რაც პირველ რიგში, ღირსეულ მოქალაქეებად აყალიბებთ. გიმნაზიში არსებული მეგობრული გარემო თანამშრომლობაზეა დაფუძნებული.
გიმნაზიაში, 5 ივნისს, მისი ყოვლადუსამღვდელოესობის, მარგვეთისა და უბისის ეპისკოპოსის და წმიდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის გიმნაზიის რექტორის, მეუფე მელქისედეკის (ხაჩიძე) ლოცვა-კურთხევით, ღვაწლმოსილი პედაგოგების - ქართული ენისა და ლიტერატურის პედაგოგის - ნელი შარიქაძის, მათემატიკის პედაგოგის - ინეზა კელენჯერიძისა და გიმნაზიის ბიბლიოთეკარის - შურა ლაცაბიძისადმი მიძღვნილი გაცილების საღამო გაიმართა.
ღონისძიებაზე მოსწავლეებმა მათ ღვაწლზე ისაუბრეს, სხვადასხვა ნომერი შეასრულეს და თავი გამოიჩინეს. ღვაწლმოსილი თანამშრომლები გიმნაზიიდან პატივითა და სიყვარულით, ემოციურად გააცილეს, წარმატებები უსურვეს და მომავალი თაობისთვის გაწული შრომისთვის მადლობა გადაუხადეს.
აღსანიშნავია, რომ მათ ღვაწლს სასკოლო საზოგადოების თითოეული წევრი ნათლად ხედავს და აფასებს.