რუსთავის N21 საჯარო სკოლაში მოსწავლეთა წარმატებულ მომავალსა და განვითარებაზე პროფესიონალი პედაგოგები ზრუნავენ. შედეგად, მოტივირებული მოსწავლეები გამოწვევებს არ უშინდებიან და სხვადასხვა მნიშვნელოვან აქტივობაში ერთვებიან.
ამჯერად, მე-6 კლასის მოსწავლეები - ლუკა ფეიქრიშვილი, ნინო ჯაფიაშვილი, ბარბარე დვალიშვილი და ეკატერინე ინასარიძე, ნინო ჩაჩანიძის ხელმძღვანელობით, „ითვინინგის“ საერთაშორისო პროექტში - „დიზაინი და ტექნოლოგიები/გრაფიკული დიზაინი“, მონაწილეობდნენ.
როგორც სკოლაში ამბობენ, TINKERCARD-ის პლატფორმაზე სავალდებულო აქტივობების განხორციელების შედეგად, მათ ციფრული, მულტილინგვალური და საინჟინრო კომპეტენციები განივითარეს. TINKERCARD-ის პროექტის ფარგლებში, 3D დიზაინის საშუალებით, სხვა დავალებებთან ერთად, შეიქმნა ერთობლივი სკოლის ბაღი.
ამ ინიციატივის განხორციელებაში ესპანეთის IES El Prat in Torreblanca (Castellò), თურქეთის Kızılca Ortaokulu in Gümüşhacıköy (Turkey), რუმინეთისა Liceul Tehnologic Tomis in Constanţa (Romania) და საქართველოს LEPL Rustavi N21, Rustavi (Georgia) სკოლები მონაწილეობდნენ.
თურქმა მონაწილეებმა სკოლა შექმნეს, შემდეგ ესპანელებმა დაამატეს ბაღი, ხეები და ყვავილები, რუმინელებმა კი მოსწავლეები. რუსთავის N21 საჯარო სკოლის მოსწავლეების ვალდებულება სკოლის ეზოშო ფანტანის გაკეთება იყო.
მოსწავლეებმა მონაწილეობა მიიღეს დასკვნით შეხვედრაში, რომელიც „ზუმში“ გაიმართა. მათ, მონაწილე ქვეყნებიდან თანატოლებთან ერთად, ინგლისურად ისაუბრეს პროექტის მიმდინარეობაზე და მის სარგებელზე. აგრეთვე, მადლობა გადაუხადეს ორგანიზატორებს.
აღსანიშნავია, რომ პროექტში მონაწილეთა ასაკი იყო 11-დან 17 წლამდე იყო. ის ესპანელების ინიცირებული იყო.
„რუსთავის N21 საჯარო სკოლის მონაწილეები მადლობას ვუხდით TINKERCARD-ს „ითვინინგის“ პროექტის თურქეთის, ესპანეთისა და რუმინეთის გუნდებს უწყვეტი კომუნიკაციისათვისა და დახმარებისათვის“,- აღნიშნავენ სკოლაში.