„დირექტორობამ მომცა ჩემი თავის რეალიზების მეტი შესაძლებლობა“ - ფაქიზო ფანჩულიძე, წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლის ხელმძღვანელი
ფაქიზო ფანჩულიძე ოტია იოსელიანის სახელობის წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლის სამართლიანი, შრომისმოყვარე და კრეატიული დირექტორია, რომელიც მუდამ პროფესიულ განვითარებაზეა ორიენტირებული, ის მიზანსწრაფულობითა გამოირჩევა. როგორც თავად აღნიშნავს, უზომოდ შეყვარებულია საქმეზე, რომელსაც აკეთებს, ბავშვებსა და ზოგადად, სწავლებაზე. პროფესიამ გახადა ემპათიური და მზრუნველი, ყველა მისი გადაწყვეტილება სკოლის კეთილდღეობისკენ არის მიმართული. ყველა ეს თვისება კი აქცევს მას წარმატებულ ხელმძღვანელად. etaloni.ge წარმოგიდგენთ ბლიც-ინტერვიუს დირექტორ ფაქიზო ფანჩულიძესთან:
- როგორც ბრძოლისუნარიან, მიზანსწრაფულ, სამართლიან, შრომისმოყვარე, კრეატიულ, ყურადღებიან, კეთილ, მოსიყვარულე, წარმატებულ, დიდი პასუხისმგებლობის მქონე და მუდმივად განვითარებისთვის ორიენტირებულ ადამიანად.
- დირექტორობამდე ვიყავი, ლექტორი, პედაგოგი. ალბათ, ვიქნებოდი იგივე, რადგან უსაზღვროდ მიყვარს საგანი, რომელსაც ვასწავლი. მრავალშვილიან ოჯახში გაზრდილს - ბავშვები, ზოგადად სწავლა-სწავლების პროცესი.
- ვფიქრობ, დირექტორობამ ბევრი რამ სასიკეთოდ შეცვალა ჩემს პიროვნებაში. გავხდი უფრო ემპათიური, მზრუნველი თითოეულ მოსწავლესა თუ კოლექტივის წევრის მიმართ. გადაწყვეტილებების მიღებისას, ვფიქრობ, ყველასთვის სასარგებლო იქნეს ჩემს მიერ მიღებული გადაწყვეტილება. დირექტორობამ მომცა ჩემი თავის რეალიზების უფრო მეტი შესაძლებლობა, გამიფართოვა სანაცნობო არეალი, გამხადა კიდევ უფრო წარმატებული, აღიარებული, შედეგზე უფრო ორიენტირებული.
- ჩემი სამაგალითო დირექტორი გახლდათ ბატონი გურგენ საჩკოვი, რომელთანაც წლების განმავლობაში მომიწია თანამშრომლობა. თითქმის ყველა მასთან მომუშავე პედაგოგის აზრი არის ის, რომ ბატონ გურგენთან მუშაობა ერთი დიდი ადამიანობის, აკადემიის დამთავრების ტოლფასი გახლდათ.
- მჭიდრო და ერთმანეთის მიმართ კეთილგანწყობილი თანამშრომლობა. გუნდურობა, წარმატებული შედეგის მისაღებად უპირობოდ განმსაზღვრელი ფაქტორია - „ძალა ერთობაშია“.
- არ დანებდე! ბრძოლას ყოველთვის აქვს აზრი! ვიდრე ცოცხალი ხარ - არ მოკვდე! სიყვარული მსხვერპლს მოითხოვს, უსიყვარულად ერთი დღეც კი არ მინდა სიცოცხლე!
- სად გადის ქალბატონო, თქვენი შესაძლებლობის ზღვარი იცით? როცა შენი საქმე ფანატიკურად გიყვარს შესაძლოა ფიზიკურ ტკივილს ვერ გრძნობდე, ცოტა ჯანმრთელობისა და ჯანსაღი ცხოვრებისთვის ხომ ვერ გამონახავდით დროს?