რომან საგინაძე ხულოს მუნიციპალიტეტის სოფელ მანიაკეთის საჯარო სკოლის ხელმძღვანელია, რომლისთვისაც სამართლიანობა ძალიან მნიშვნელოვანია. პროფესიულ მიზნად დასახული აქვს, რაც შეიძლება მეტი მოსწავლის ხარისხიან განათლებაში შეიტანოს წვლილი. როგორც თავად გვიყვება, რომ არა დირექტორი აუცილებლად იქნებოდა მასწავლებელი, რადგან თვლის, რომ ეს ყველაზე კეთილშობილური საქმეა. etaloni.ge წარმოგიდგენთ ბლიც-ინტერვიუს დირექტორ რომან საგინაძესთან:
- საკუთარ თავს დავახასიათებ, როგორც…
- სამართლიან ლიდერს და პასუხისმგებლიან მედიატორს.
- რომ არა დირექტორი, ვიქნებოდი…
- მასწავლებელი, ისე ვფიქრობ, მასწავლებლად დავიბადე ეს ისეთი მადლიანი საქმეა, რომელიც ჩვენი შვილების მომავალს უკავშირდება, ამაზე კარგი რა უნდა აკეთოს ადამიანმა.
- ყველაზე მეტად ადამიანებთან ურთიერთობის გამოცდილება, რაც შემიძლია გვერდში დავუდგე, წარმოვაჩინო ჩემი ძალა და თანადგომა ვაგრძნობინო, როცა მაგარ გასაჭირში ვარ მაშინაც კი.
- თქვენი სამაგალითო კოლეგა დირექტორი…
- სამაგალითო კოლეგა დირექტორი ძალიან ბევრი მყავს და კარგი ურთიერთობა მაქვს. ყოველთვის ვგრძნობ მათ მხარდაჭერას, ასევე მიხარია მათი წარმატებები და მიღწევები.
- გამოცდილება, რომელმაც შემცვალა…
- თანამშრომლობა, მხარდაჭერა, პასუხისმგებლობა და სხვა.
- თქვენი საყვარელი სიტყვა…
- მიყვარხარ, კარგად ვარ.
-  რა შეკითხვას დაუსვამდით საკუთარ თავს ?
- როცა ჩემს დაუსწრებლად ისაუბრებენ ჩემს მოღვაწეობაზე და წარმატებებზე, თაობები გაიხსენებენ: ისეთი კარგი დირექტორი იყო, რომ ძალიან ბევრმა მოსწავლემ მივიღეთ ამ სკოლაში სრულფასოვანი განათლება და ჩავირიცხეთ უმაღლეს სასწავლებლებში.