ჯემალ არძენაძის სახელობის ქობულეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჩაქვის N2 საჯარო სკოლას თავის საქმეზე შეყვარებული ხელმძღვანელი ჰყავს. პასუხისმგებლობა და სასკოლო საზოგადოებაზე მუდმივი ზრუნვა ის თვისებებია, რომლებიც ბადრი დავითაძეს წარმატების მიღწევაში ეხმარება. როგორც თავად აღნიშნავს, რომ არა დირექტორი, იქნებოდა რიგით მასწავლებელი. მისი ჰობია მოგზაურობა, შესაბამისად ხიბლავს მეზღვაურისა და გიდის პროფესიაც.
ბადრი დავითაძე etaloni.ge-ს ბლიც-კითხვებს პასუხობს:
- საკუთარ თავს დავახასიათებ, როგორც ...
- პასუხისმგებლიანი, მაგალითის მიმცემი და მზრუნველი ხელმძღვანელი... ოღონდ, საკუთარი თავის დახასიათებისას ქვეცნობიერში არ უნდა შეგრცხვეს.
- ვიქნებოდი რიგითი მასწავლებელი ან მეზღვაური; გეოგრაფია, ბუნება, მოგზაურობა ჩემი ჰობია, შესაბამისად შეიძლება გიდობაზეც მეფიქრა.
- შემძინა ადამიანის ამოცნობის, ბავშვებთან განსაკუთრებული ურთიერთობისა და მუდმივი სწავლის უნარი.
- კოლეგა დირექტორებიდან ერთს ვერ დავასახელებდი, ალბათ რამდენიმეა ვისაც განსაკუთრებულად ვაფასებ, ვიზიარებ მათ აზრებს; კერძოდ ტარიელ ქათამაძე, მიხეილ ხალვაში, ლევან ვერულიძე....
- სკოლაში ხანგრძლივმა მუშაობამ დამიგროვა უდიდესი გამოცდილება სასკოლო თემთან თანამშრომლობისა, შემძინა გუნდური მუშაობის უნარები, ემოციურ-აფექტური ხასიათებიდან გადამიყვანა გაწონასწორებულ
რელსებზე...
- ჩემი საყვარელი ფრაზაა: ადამიანები შეცდომებზე სწავლობენ, თუმცა გამოუსწორებელი შეცდომით არ უნდა ისწავლი.
- ნებისმიერი გაუგებრობის შემთხვევაში შეკითხვას ვიწყებ საკუთარი თავიდან - რატომ?