მაღალი სპორტული შედეგების მქონე სპორტსმენების და მათი მწვრთნელების წახალისების მიზნით, ფულადი ჯილდოს გაცემის წესი დაამტკიცა საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის საკრებულობ.
დადგენილების მიხედვით, გასაცემი ფულადი ჯილდოს ოდენობები განსხვავდება ჩემპიონატების სახეობებიდან და ადგლიდან გამომდონარე. მწვრთენელბისთვის გასაცემი თანხა 200 ლარიდან იწყება და 2000-მდეა, ხოლო სპორტსმენებისთვის 300ლარიდან 5 000-მდე - დეტალური ინფორმაციისთვის დააჭირეთ ბმულს
პირები, რომლებზეც გაიცემა ფულადი ჯილდო:
ა. საქართველოს ტერიტორიაზე საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სახელით და საერთაშორისო ტურნირებზე საქართველოს სახელით მოასპარეზე, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში რეგისტრირებულ სპორტსმენ(-ებ)ზე, რომელიც სხვადასხვა სპორტულ შეჯიბრებებზე, ტურნირებზე, ჩემპიონატებზე და სხვა ასპარეზობებზე წარადგინა:
ა.ა) სპორტის ფედერაციამ;
ა.ბ) მუნიციპალიტეტის მიერ დაფუძნებულმა სასპორტო დაწესებულებამ;
ა.გ) სხვა უფლებამოსილმა პირმა ან ორგანიზაციამ;
ა.დ) შეჯიბრში მონაწილეობდა პირადი ინიციატივით (სპორტსმენი რეგისტრირებული უნდა იყოს საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში);
ბ.  ამ მუხლის პირველი პუნქტით განსაზღვრული პირების მწვრთნელებზე, რომლებიც  სასწავლო-საწვრთნელ საქმიანობას ახორციელებენ საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის მიერ დაფუძნებულ სპორტულ დაწესებულებებში ან/და რეგისტრირებულნი არიან საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში;
გ.  გუნდურ და ეკიპაჟურ სახეობებში საპრიზო ადგილის დაკავების შემთხვევაში, გამარჯვებულ გუნდზე და მათ მწვრთნელებზე;
დ. საქართველოს ჩემპიონატსა და საერთაშორისო ტურნირზე ვეტერანი სპორტსმენის სტატუსით მოასპარეზე პირებზე;
ე.  პარასპორტსმენებზე/პარაოლიმპიელებზე.
ფულადი ჯილდო არ გაიცემა კომერციულ ტურნირში მონაწილე სპორტსმენებზე და მათ მწვრთნელებზე.