მარნეულის მუნიციპალიტეტის, ქეშალოს საჯარო სკოლაში სასწავლო პროცესი დასრულდა და მოსწავლეების ნაწილი, სექტემბრიდან სხვა საგანმანათლებლო დაწესებულებაში განაგრძობს სწავლას იქიდან გამომდინარე, რომ მათი მშობლიური სკოლა საბაზო გახლავთ.
ამჟამად ქეშალოს სკოლა 621 მოსწავლეს აერთიანებს და როგორც ხელმძღვანელი, რამინ გაჯიხალილოვი Etaloni.ge-სთან აცხადებს, ადგილობრივი პედაგოგები თავს არ ზოგავენ, რათა ბავშვებს მისცენ საფუძვლიანი განათლება.
აქვე შეუძლებელია არ აღინიშნოს ისიც, რომ ქეშალოს საჯარო სკოლაში უდიდესი ყურადღება ეთმობა სახელმწიფო ენის სწავლებას - სასკოლო საზოგადოების თითეული წევრი ზედმიწევნით აცნობიერებს, რომ ეს მომავალი წარმატების საწინდარი გახლავთ.
დღეს ქეშალოს საჯარო სკოლაში უჩვეულო სიმშვიდეა, ისეთი, როგორიც არდადეგების პერიოდში ისადგურებს ხოლმე ცოდნის ტაძარში, თუმცა ბატონი რამინი ამბობს, რომ დასვენების პერიოდს მაქსიმალურად გამოიყენებენ, რათა 2022-2023 სასწავლო წელს სრულად მომზადებულები დახვდნენ უსაყვარლეს მოსწავლეებს.
დირექტორი პირველკლასელთათვის ჭადრაკის სწავლების გადაწყვეტილებასაც ეხმაურება - დადებითად აფასებს, ხოლო იმ პედაგოგებსა და აბიტურიენტებს, რომლეთათვისაც ეს ზაფხული გამოცდების გამო განსაკუთრებით ცხელია, წარმატებებს უსურვებს.