მომავალი თაობების განათლებაზე ზრუნვა ჩვენი, უფროსების, უმთავრესი პრიორიტეტი უნდა იყოს. დღეს კი, პანდემიური რეალობიდან გამომდინარე, ბავშვებს განსაკუთრებული მზრუნველობა სჭირდებათ, „პირველკლასელთა აკადემია“ კი კიდევ ერთი ნათელი დადასტურება და ის საძირკველია, რომლის ჩაშენებაც თითოეული მოზარდის განათლებაში აუცილებელია.
„ეტალონის“ პროექტების სულისჩამდგმელის, გოჩა ტყეშელაშვილის ავტორობით გამოცემული წიგნი + რვეული „პირველკლასელთა აკადემია“ შინაარსით მართლაც უნიკალურია - ის მომავალ მოსწავლეებს ცხოვრების უმნიშვნელოვანესი ეტაპის - სკოლისთვის ამზადებს და ალბათ ამიტომაც, გამოცემისთანავე უამრავი მეგობარი შეიძინა.
ამჯერად, „პირველკლასელთა აკადემიის“ პრეზენტაცია თიანეთში შედგა; იყო საქმიანი შეხვედრა მუნიციპალიტეტს მერთან ლევან წიკლაურთან და ადგილობრივი საგანმანათლებლო სფეროს წარმომადგენლებთან. განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის დეტალები და მუნიციპალიტეტების ხელმძღვანელობა გაეცნო „პირველკლასელთა აკადემიას“.
მყარი თანამშრომლობის, მჭიდრო სამომავლო ურთიერთობისა და ჭეშმარიტი მეგობრობის საფუძველი უკვე არსებობს, „პირველკლასელთა აკადემია“ კი  ღირსეულად შეასრულებს თავის მთავარ დანიშნულებას - სასკოლო ცხოვრებისა და საგანმანათლებლო თავგადასავლებისთვის სათანადოდ მოამზადებს პატარებს.