სკოლები გააგრძელებენ მუშაობას - ეს გადაწყვეტილება დღეს საკოორდინაციო საბჭოს დასრულებისთანავე გახდა ცნობილი, თუმცა ისიც უდავოა, რომ ქვეყანაში კივიდინფიცირების უპრეცედენტოდ მაღალი მაჩვენებელი დაფიქსირდა - 15 762 - ანტირეკორდი მოხსნილია და მაინც რატომ არ იხურება ზოგადსაგანამანთლებლო დაწესებულებები? - ამ საკითხზე დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელმა, ამირან გამყრელიძემ განმარტება გააკეთა და აღნიშნა, რომ ჯერჯერობით ისინი ვითარებას აკვირდებიან:
„ჩვენი რეკომენდაციაა - თუ შეზღუდვები წესდება - სკოლებს ბოლოს უნდა შეეხოს და ისინი უნდა გაიხსნას გაიხსნას ყველაზე ადრე; პანდემიის პირობებში, ერთ-ერთი ყველაზე დიდი ზიანი განიცადა სკოლამ და განათლების სისტემამ... ამიტომ დღეს, იყო სერიოზული ანალიზი სკოლებთან მიმართებაში, განათლების სამინისტროს მხრიდან იყო მოყვანილი სტატისტიკა, მაგრამ სკოლებისა და კლასების ონლაინ-რეჟიმზე გადასვლის მაჩვენებელი დაბალია. აქედან გამომდინარე, ჩაითვალა საჭიროდ დაკვირვება. ვიმეორებ - სკოლები ყველაზე ადრე უნდა გავხსნათ და ყველაზე გვიან დავკეტოთ“.