იანვრიდან, იმ პრაქტიკოს მასწავლებლებს, ვისაც გამოცდა ჩაბარებული არ აქვს, სამსახურის გარეშე დარჩენა უწევთ. მიუხედავად იმისა, რომ სამინისტრომ გარკვეული გამონაკლისი დაუშვა, ათასობით პედაგოგი მაინც ვერ აკმაყოფილებს გამოცხადებულ კრიტერიუმებს, რაც ნიშნავს, რომ სკოლებმა მათ ხელშეკრულება უნდა შეუწყვიტონ და ვაკანტურ ადგილებზე გამოაცხადონ კონკურსი. ამ ფაქტს პედაგოგები სოციალურ ქსელში ეხმაურებიან და ერთი-ერთი მათგანის პოზიციას, Etaloni.ge უცვლელად გთავაზობთ.
„როგორც ცნობილია, ჩამოუყალიბებელ საგანმანათლებლო რეფორმას, აბდაუბდა გამოცდებს და ტესტებს ათასობით პრაქტიკოსი მასწავლებელი ემსხვერპლა. ჩვენთან, „ჩაჭრილი“, ქუჩაში გაყრილი პედაგოგების რიცხვი, 2022 წლის 1 იანვრისთვის 100-მდე იყო! ცალკეულ სკოლებში, სადაც დირექტორები ყურადღებით მოეკიდნენ საკუთარ კადრებს, მასწავლებლებს მცირე დატვირთვა შეუნარჩუნეს; ხოლო სადაც არ გამოიჩინეს ეს გულისხმიერება, მაგალითად, „პრესტიჟულ“ და მაღალი მიზიდულობის სკოლებში გამოცდილი მასწავლებლები უმუშევრები დატოვეს.