საქართველოში მომატებული კოვიდშემთხვევების მიუხედავად, ჯერჯერობით, სასწავლო პროცესის გადადებასა ან არდადეგების გახანგრძლივებასთან დაკავშირებით გადაწყვეტილება მიღებული არ არის. აქედან გამომდინარე, სასწავლო პროცესი დასწრებითად, 17 იანვარს აღდგება, თუმცა მოსწავლეებს კვლავ ექნებათ ფორმატის არჩევის საშუალება და როგორც განათლების სამინისტრო განმარტავს, 13 იანვარს - ანუ დღეს, 18:00 საათამდე მოსწავლეები შეძლებენ გადაწყვიტონ, სკოლაში ივლიან თუ ონლაინ-რეჟიმში ჩაერთვებიან სასწავლო პროცესში.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების მოსწავლეთა მშობლებს 2021-2022 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრშიც აძლევს შესაძლებლობას, გააკეთონ არჩევანი დასწრებითი და დისტანციური სწავლების ფორმას შორის.
აღსანიშნავია, რომ ვინც შემოდგომის სემესტრში აირჩია დისტანციური სწავლების ფორმატი და არ გაუუქმებია, ხელახალი რეგისტრაცია საჭირო არ არის. სწავლის დისტანციური ფორმატის არჩევის შესაძლებლობით სარგებლობა შეეძლება საქართველოს ყველა საჯარო სკოლის მოსწავლეს“.