ახალციხის მუნიციპალიტეტის სოფელ წყრუთის საჯარო სკოლის მოსწავლეები საქართველოს ეროვნულ ინტელექტ-ჩემპიონატ „ეტალონში“ მონაწილეობისთვის დაჯილდოვდნენ.
ახალციხის მუნიციპალიტეტის დისტანციური კონკურსის პირველ ტურში - ჰასმიკ ბაღდასარიანი, მარინე ანანიან, გოჰარინე კარაპეტიან, სირანუშ ჩახოიან​, მარიამ ავაგიან​, სუსანა მათევოსიან​, ნუნე საპონჯიან, ანაიტ საგოიან, სანასარ პეტროსიან​, მელინე პაპოიან, გაიანე პეტროსიან​, სუზანა აბრამიან​, სუზანა ინჯოიან, მარიამ გინოსიან​, რიმა ჩახოიან​, რებეკა საპონჯიან​, სოფია პეტროსიან​, მარინა ბაღდასარიან​ და ნასტია ვართევანიან მონაწილეობდნენ, რომლებსაც „ეტალონის“ სპეციალური ონლაინ სიგელები გადაეცათ;
საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი „ეტალონი“ახალციხელი მოსწავლეებისთვის დისტანციურ რეჟიმში ჩატარდა. ინტელექტუალურ კონკურსში ახალციხის მუნიციპალიტეტის სკოლების მე-8, მე-9, მე-10 და მე-11 კლასის მოსწავლეები ჩაერთნენ.
საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატ „ეტალონის“ დისტანციური ფორმატის მიზანია მოსწავლე-ახალგაზრდებში არაფორმალური განათლების ხელშეწყობა, მოტიცავია-წახალისება და ამ მიზნით თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენების უნარ-ჩვევების განვითარება.