მასწავლებლები, სკოლაში ჩატარებული გაკვეთილების გარდა, დამატებით ერთ დისტანციურ გაკვეთილში 7 ლარს (ხელზე 5,60 ლარს) იღებენ. პედაგოგებს აღნიშნული დანამატი ხელფასთან ერთად არ უანგარიშდებათ. სამინისტრო ონლაინ გაკვეთილების დასაფინანსებლად თანხას ცალკე გამოყოფს.
მართვის სისტემა პედაგოგებისთვის განკუთვნილ ანაზღაურებას 25 რიცხვში ითვლის, ინფორმაციას კი განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს 27 რიცხვამდე აწვდის.
მასწავლებელმა რომ დისტანციურ გაკვეთილის ანაზღაურება მიიღოს, ყოველთვიურად სამინისტრომდე დეტალურად უნდა მივიდეს შემდეგი ინფორმაცია:
•  საჯარო სკოლის დასახელება და საჯარო სკოლის საიდენტიფიკაციო კოდი;
• საჯარო სკოლის საბანკო რეკვიზიტები;
• მოსწავლეთა ზღვრული ოდენობა კლასების მიხედვით, მათ შორის დისტანციურ სწავლებაზე დარეგისტრირებული მოსწავლეების რაოდენობა;
• ონლაინ ჯგუფების რაოდენობა;
• სკოლის მიხედვით თითოეული მასწავლებლის მიერ დისტანციური სწავლების ფარგლებში შესაბამისი საათობრივი დატვირთვის რაოდენობა.
თუ სამინისტრო ჩატარებული გაკვეთილების შესახებ ინფორმაციას დროულად ვერ მიიღებს, პედაგოგი ონლაინ გაკვეთილისთვის განკუთვნილ თანხას ვერ მიიღებს.
შეგახსენებთ, რომ მასწავლებელს დამატებითი დისტანციური სწავლების ფარგლებში ჩატარებული გაკვეთილებისთვის, ხელფასის გარდა მიეცემა დანამატი ყოველ ჩატარებულ დისტანციურ გაკვეთილზე კვირაში 7 (შვიდი) ლარის ოდენობით.
მნიშვნელოვანია, რომ აღნიშნული დანამატი არ გულისხმობს ძირითადი საათების გაზრდას და შესაბამისად, ძირითადი ხელფასის და სტატუსის დანამატის დაანგარიშებაზე გავლენას არ ახდენს.