ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის საჯარო სკოლების გუნდებს შორის „ევროპის სპორტული კვირეულის“ ფარგლებში ფრენბურთში შეჯიბრი გაიმართა. სპორტულ აქტივობაში შემდეგი საჯარო სკოლების: ვახანის, ბორის, ხარაგაულის N2 და N3, ლეღვანის და ხარაგაულის წმიდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის გიმნაზიის გუნდები მონაწილეობდნენ.
სპორტული შეჯიბრი კოვდირეგულაციების სრული დაცვით ჩატარდა. აღნიშნულ ინფორმაციას ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის მერია ავრცელებს.
ფინალში ხარაგაულის N2 და წმიდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის გიმნაზიის გუნდები შეხვდებიან ერთმანეთს. I ადგილი ხარაგაულის N2 საჯარო სკოლამ, ხოლო მეორე ადგილი წმიდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის გიმნაზიამ დაიკავეს.
საუკეთესო მოთამაშედ დასახელდა, თემურ გოლუბიანი, რომელიც ხარაგაულის N2 საჯაროს სკოლის  მე-11 კლასის მოსწავლე გახლავთ.
შეჯიბრში გამარჯვებულ გონდები და მოთამაშები სიგელებითა და ფასიანი საჩუქრებით დასაჩუქრდნენ. როგორც ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებმა აღნიშნეს, „ევროპის სპორტული კვირეულის“ ფარგლებში ხარაგაულში სპორტული აქტივობა ყოველ პარასკევს გაიმართება.