ბოლო დღეების განმავლობაში ბავშვებში Covid-19-ით ინფიცირების მაჩვენებელმა მოიმატა - ამის შესახებ იმუნიზაციის მრჩეველთა ეროვნული ტექნიკური ჯგუფის ხელმძღვანელმა, იაშვილის სახელობის ბავშვთა ცენტრალური საავადმყოფოს სამედიცინო დირექტორმა, ივანე ჩხაიძემ განცხადა.
როგორც მან ჩხაიძე განმარტავს, ბოლო პერიოდში გამოვლენილი კორონავირუსით ინფიცირების შემთხვევები საყურადღებოა, რის გამოც აუცილებელია რეგულაციების დაცვა და ვაქცინაციის ტემპის მაქსიმალურად გაზრდა.
„ბოლო დღეების განმავლობაში ბავშვებში ინფიცირების მაჩვენებელმა მოიმატა. ჯერჯერობით, ეს არ ასახულა უფრო მეტ მიმართვიანობაში, საწოლფონდის დატვირთვაში. 4 ათასზე მეტი საწოლია თავისუფალი. ასე რომ, ამ მხრივ ჯერჯერობით პრობლემა არ არის, მაგრამ თუ ინფიცირების მაჩვენებელი ამ დონეზე დარჩა ან გაიზარდა, ჩვენ იგივე მდგომარეობას დავუბრუნდებით, როგორშიც აგვისტოს დასაწყისში ვიყავით“, -განაცხადა ჩხაიძემ.
რომელი სკოლა აშენდება პირველ რიგში, კომისია გადაწყვეტს - უფლებამოსილებასა და განსახილველ საკითხთა ჩამონათვალს მთავრობის დადგენილება განსაზღვრავს