„ყველას ხომ უნდა, ბავშვები სკოლაში დადიოდნენ? მაშინ აიცრან!“ - გამყრელიძე მშობლებს, მასწავლებლებს, სტუდენტებსა და პროფესორებს მიმართავს
05-09-2021
დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის დირექტორმა, ამირან გამყრელიძემ სატელევზიო ინტერვიუში საზოგადოებას კიდევ ერთხელ აცრისკენ მოუწოდა: „სექტემბერი და ოქტომბერი უნდა იყოს აცრების გააქტიურების პერიოდი. ახლა განსაკუთრებით მინდა მივმართო პედაგოგ-მასწავლებლებს, როგორც სკოლების, ისე უმაღლესი სასწავლებლების პროფესორ-მასწავლებლებს, რომ ჩვენ ეს მთავარი პროცესი ქვეყანაში – სწავლა რომ დავიწყოთ, აუცილებელია მათი მაქსიმალური რაოდენობით აცრა.
უნივერსიტეტების სტუდენტები აუცილებელია, იყვნენ აცრილები, რადგან ოქტომბერში დასწრებული სწავლა უნდა აღდგეს ქვეყანაში; განსაკუთრებით პატარებისთვის - 1-5-7 კლასის ბავშვებისთვის აუცილებელია ეს, მათ უჭირთ ონლაინ-სწავლა გაითავისოს თითოეულმა მშობელმა, ყველას ხომ უნდა, რომ ბავშვი სკოლაში დადიოდეს? აიცრას თითოეული მშობელი”