დღეიდან საქართველოში გამოიდარებს. გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, 3 იანვრიდან მთელი საქართველოს მასშტაბით უმეტესად უნალექო ამინდია მოსალოდნელი. დასავლეთ საქართველოში ჰაერის ტემპერატური მოიმატებს და +12 +17 გრადუსის ფარგლებში იქნება, აღმოსავლეთ საქართველოში +7 +12 გრადუსია მოსალოდნელი, ხოლო დედაქალაქში +10 გრადუსი.
უნალექო ამინდი შენარჩუნდება 4 იანვარსაც. დასავლეთ საქართველოში ჰაერის ტემპერატურა +13 +18 გრადუსამდე დათბება. აღმოსავლეთ საქართველოში კი ტემპერატურის ნიშნული +7 +12 გრადუსის ფარგლებში იქნება, ხოლო ღამის საათებში შესაძლებელია მცირე ნალექი, მაღალმთაში თოვლის სახით.
სინოპტიკოსები 5 იანვარს დილიდან უნალექო ამინდის პროგნოზირებენ, ხოლო დღის მეორე ნახევრიდან საქართველოს ზოგ რაიონში წვიმაა მოსალონდელი, მაღალმთაში კი, სავარაუდოდ, მოთოვს. ამასთან, 5 იანვარს დასავლეთ საქართველოში ტემპერატურა დაიკლებს.