პანდემიის გამო, საქართველოს საგანმანათლებლო სისტემა არაერთი გამოწვევის წინაშე დგას. არც ისაა მარტივი, ასეთ ვითარებაში საკუთარ პროფესიას ბოლომდე უერთგულო, თუმცა, ჩვენი პედაგოგები დგანან განათლებული მომავალი თაობების აღზრდის სადარაჯოზე და პროფესიულ წინსვლაზე ორიენტირებულები, თავს არ ზოგავენ - მოსწავლეებს მისცენ ხარისხიანი განათლება. სწორედ ასეთი თავდადების მაგალითია  ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის, განთიადის საჯარო სკოლა, სადაც მასწავლებლები მუდმივად ზრუნავენ მოსწავლეთა მოტივაციაზე.
განთიადის საჯარო სკოლის მე-10 კლასის მოსწავლე რომან სურმანიძე დაესწრო მხატვრული კითხვის კლუბის მორიგ შეხვედრას, რომელიც თხილნარის N1 საჯარო სკოლის ბიბლიოთეკაში ჩატარდა. ხელვაჩაურის რესურსცენტრთან არსებული მხატვრული კითხვის კლუბის მორიგი შეხვედრის თემა იყო გურამ დოჩანაშვილის „ერთი რამის სიყვარული, დაფარვა რომ სჭირდება“ და ჭოლა ლომთათიძის „უბის წიგნაკიდან“.
შეხვედრას განთიადის საჯარო სკოლის მოსწავლე, რომან სურმანიძე ასე ეხმაურება: „კლუბის მუშაობაში დისტანციურად ჩაერთნენ ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის სხვადასხვა სკოლის მოსწავლეები. მადლობა მოდერატორებს განსაკუთრებით რამინ შავაძეს; მადლობა ხელვაჩაურის რესურსცენტრის უფროსს ხათუნა დიდმანიძეს, მადლობა გულნაზ კარანაძეს. მადლობა განთიადის საჯარო სკოლას. ჩვენი სკოლიდან წარმოდგენილი ვიყავით სამი მოსწავლე: მე-10 კლასის მოსწავლე რომან სურმანიძე,
მე-11 კლასის მოსწავლეები - ლინდა დუმბაძე და თეონა დუმბაძე. თითოეულ მოსწავლეს ვუსურვებ წარმატებებს.
მადლობა, ჩვენი სკოლის სამოქალაქო განათლების პედაგოგს, სასწავლო ნაწილს ქეთი კომახიძეს“.