„ეტალონი“ მორიგ ინტელექტ-შეჯიბრს ატარებს - დღეს „წყალტუბოს ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდება.
ღონისძიების დაწყებამდე საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატ „ეტალონის“ შემოქმედებითი გუნდი, წამყვანთან, გოჩა ტყეშელაშვილთან ერთად, წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის მერიას ესტუმრა და მერიისა და რესურსცენტრის თანამშრომლებს ახალი, ინოვაციური პროექტი Izrune.ge გააცნო. ამის შემდეგ კი „ეტალონის“ გუნდი ვარციხჰესების საჯარო სკოლას ეწვია. გოჩა ტყეშელაშვილმა 2016-2017 სასწავლო წლის „წყალტუბოს ეტალონ მოსწავლეს“, ნათია ხვისტანს გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისათვის ოქროს ფონდის წევრობის დამადასტურებელი სიმბოლური საჩუქარი გადასცა.
ამ წუთებში კი ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი წყალტუბოს საკონცერტო დარბაზ „ივერიაში“ მიმდინარეობს. მასში წყალტუბოს სკოლებიდან გამორჩეული ახალგაზრდები მონაწილეობენ.
ღონისძიებას წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის მერის განათლების, კულტურის, ძეგლთა დაცვის, სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამსახურის უფროსი რიმა მარგიანი, საგანმანათლებლო რესურსცენტრის უფროსი მამუკა ჩხეტიანი, სკოლების წარმომადგენლები, დირექტორები, პედაგოგები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებიან.
დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს „წყალტუბოს ეტალონი მოსწავლის'' ტიტული მიენიჭება და ის ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.
„ეტალონი“ 2017-2018 სასწავლო წელს საქართველოს ყველა ქალაქსა და მუნიციპალიტეტს ესტუმრება და ადგილზევე გამოავლენს „ეტალონ მოსწავლეებს“.