განათლების სამინისტრომ სასკოლო კონკურსებში გამარჯვებული მოსწავლეების დაჯილდოების მიზნით ტენდერები გამოაცხადა წიგნების, საკანცელარიო ნივთების, კომპიუტერებისა და ტექნიკის აქსესუარების შესასყიდად.
კონკურსებში გამარჯვებული მოსწავლეების დაჯილდოებისთვის ნივთების შესყიდვაზე 2 დამოუკიდებელი ტენდერი გამოაცხადა, რომლისთვისაც ჯამში 13 ათას ლარამდე დაიხარჯება.
განათლების სამინისტრომ წიგნისა და საკანცელარიო მაღაზიის სასაჩუქრე ბარათების შესყიდვისთვის 7 000 ლარიანი ტენდერი გამოაცხადა. აღნიშნული თანხით, უწყებას სურს 35 ცალი 250 ლარიანი სასაჩუქრე ბარათი შეისყიდოს.
მეორე ტენდერი, რომელის სამინისტროს ასევე სასკოლო კონკურსებში გამარჯვებული მოსწავლეების დაჯილდოების მიზნით აქვს გამოცხადებული კომპიუტერული ტექნიკის, აქსესუარების და სმარტფონების სასაჩუქრე ბარათების შესყიდვას გულისხმობს. აღნიშნული მომსახურეობის შესასყიდად სამინისტრომ 5 820 ლარიანი ტენდერი გამოცხადა. აღნიშნულ თანხაში კი კომპანიამ უნდა უზრუნველყოს:
კომპიუტერული ტექნიკისა და აქსესუარების სასაჩუქრე ბარათები:
I ადგილი - 500 ლარიანი 5 ერთეული;
II ადგილი - 400 ლარიანი 5 ერთეული;
III ადგილი - 300 ლარიანი 5 ერთეული.