„ეტალონის“ ავტორი და წამყვანი გოჩა ტყეშელაშვილი შემოქმედებით ჯგუფთან ერთად მთისპირის საჯარო სკოლას ესტუმრა.
გოჩა ტყეშელაშვილმა 2016-2017 სასწავლო წლის „ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის ეტალონ მოსწავლეს“, ნინო სარიშვილს გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის ოქროს ფონდის წევრობის დამადასტურებელი სიმბოლური საჩუქარი პირადად გადასცა.
ამასთან, მთისპირის სკოლას „ეტალონის“ ეგიდით, ლიტვის საელჩოსგან სპეციალური ალმანახი გადაეცა პირადად ლიტვის ელჩის, გიედრიუს პუოჯუნასის ხელმოწერით.
სპეციალურ საზეიმო ღონისძიებას ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის მერიის განათლების, ახალგაზრდობის საქმეთა და სოციალური დაცვის სამსახურის უფროსი მაიზერ ცელაძე, ოზურგეთის მერიის კულტურის, სპორტისა და ტურიზმის განვითარების ცენტრის უფროსი ავთანდილ სირბილაშვილი, ოზურგეთის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის უფროსი ლელა იმედაშვილი, მთისპირის საჯარო სკოლის დირექტორი, მასწავლებლები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებოდნენ.
ღონისძიებაზე მოსწავლეებმა ლექსები წაიკითხეს, მუსიკალური ნომრები შეასრულეს და საგანგებოდ ამ დღისთვის დადგმული ცეკვა წარმოადგინეს. როგორც თავად აღნიშნეს, საცეკვაო ნომრის მზადება ერთი თვით ადრე დაიწყეს. საოცარი არტისტიზმითა და თეატრალური მანერულობით შესრულებულ ცეკვას სტუმრები ოვაციებით შეხვდნენ.
ღონისძიების დასასრულს, გოჩა ტყეშელაშვილსა და ინტელექტ-შეჯიბრის მთელ შემოქმედებით ჯგუფს მთისპირის საჯარო სკოლა ქართული ტრადიციული კერძებით გაუმასპინძლდა.
შეხვედრის ბოლოს, ინტელექტ-შეჯიბრის ავტორმა და წამყვანმა მოსწავლეებს წარმატებები უსურვა.