„ონლაინ სწავლებამ გვასწავლა, ვიყოთ ქვეყნის ჯარისკაცები საგანმანათლებლო სფეროში“ - მზია კაპანაძე, წაღვლის საჯარო სკოლის დირექტორი
როგორ აფასებს 2020 წელს და რაზე ფიქრობს ყველაზე ხშირად; რა ასწავლა ონლაინ სწავლებამ და რა გამოწვევების წინაშე დააყენა კოვიდ-პანდემიამ - აღნიშნულ საკითხებზე etaloni.ge-სთვის მიცემულ ბლიც-ინტერვიუში ხაშურის მუნიციპალიტეტის სოფელ წაღვლის საჯარო სკოლის დირექტორმა, მზია კაპანაძე, ისაუბრა.
მისი თქმით, მასწავლებლებისგან ყველაზე ხშირად კოლეგიალურობა, ურთიერთპატივისცემა, თანადგომა, პროფესიონალიზმი, თანამშრომლობა და გამოცდილების გაზიარება ახარებს.
- კოვიდ-პანდემიამ დაგვანახა...
- რომ ქვეყანა, საზოგადოება, მსოფლიო შეიძლება გაერთიანდეს და მოახდინოს მობილიზაცია საერთო გასაჭირის დროს; რომ ძვირფასია ადამიანური ურთიერთობები; რომ ვისწავლეთ, როგორ ვიზრუნოთ საკუთარ და სხვების ჯანმრთელობაზე; რომ ადამიანები ყოველთვის მზად უნდა იყვნენ გაუთვალისწინებელ სიტუაციაში ორიენტირებისთვის; რომ აუცილებელია, თანამედროვე ტექნოლოგიების  კარგად დაუფლება  და იმ გამოწვევებისთვის მზადყოფნა რასაც გვთავაზობს XXI საუკუნე.
- როგორ ვიმუშაოთ ექსტრემალურ პირობებში, რომ მუდამ მზად ვიყოთ ახალი გამოწვევებისთვის; ვიზრუნოთ მოსწავლეთა საჭიროებებზე; დავეუფლოთ ონლაინ სწავლების ხერხებსა და მეთოდებს; ვიყოთ ქვეყნის ჯარისკაცები საგანმანათლებლო სფეროში.
უცნაური, მოულოდნელი, სტრესული, მძიმე, რთული გამოწვევების და მათი დაძლევის წელი.
- კოლეგიალურობა, ურთიერთპატივისცემა, თანადგომა, პროფესიონალიზმი, თანამშრომლობა, გამოცდილების გაზიარება.
- დაბალი მოტივაცია.
- უფრო მეტად გაიცნონ შვილების სამყარო; აქტიურად ჩაერთონ სასკოლო ცხოვრებაში; იზრუნონ მათთვის სასწავლო პირობების შექმნაზე.
- მოსწავლეთა მოტივაციის ამაღლების მიზნით, როგორ შევქმნა საინტერესო, სახალისო, შემოქმედებითი  სასწავლო გარემო.