უფროსის სტატუსის მქონე მასწავლებელს, რომელიც გამოცდაზე მენტორის სტატუსისთვის არსებულ ზღვარს გადალახავს, უფლება ექნება ეს შედეგი მენტორის სტატუსის მოსაპოვებლად გამოყენოს.
მასწავლებლის პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემაში საქართველოს მთავრობის დადგენილებით ცვლილებები 27 ნოემბერს შევიდა და დღეს გამოქვეყნდა.
„იმ შემთხვევაში, თუ უფროსი მასწავლებელი, პროფესიული უნარების გამოცდის ჩაბარებისას გადალახავს მენტორი მასწავლებლის სტატუსისათვის მოქმედი კანონმდებლობის საფუძველზე საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მიერ დადგენილ ზღვარს, მას უფლება აქვს, მიღებული შედეგი გამოიყენოს მენტორი მასწავლებლის სტატუსის მოპოვების პროცესში“, - აღნიშნულია მთავრობის დადგენილებაში.
იხილეთ ასევე: პრაქტიკოსი პედაგოგები გამოცდაზე 1,4, 7 და 10 კრედიტის დაგროვებას კვლავ შეძლებენ - სკოლაში უფროს მასწავლებლად დასაქმების პირობები ცნობილია