„ერთ კვირაში დავაკვირდებით, თუმცა გარანტია, რომ სწავლა დაიწყება, არ არსებობს“ - რატომ გადაიდო 37 საბავშვო ბაღის გახსნა ქუთაისში?
10-10-2020
ქუთაისში 37 საბავშვო ბაღში სწავლის განახლება ერთი კვირით გადაიდო. აღნიშნულის მიზეზი რამდენიმე ბაღში კორონავირუსის დაფიქსირება გახდა. ინფექცია ერთ-ერთი ბაღის გამგეს და ბაღების რამდენიმე თანამშრომელს დაუდასტურდა.
ააიპ ბაგა-ბაღების გაერთიანების ხელმძღვანელის დავით წიტაიშვილის თქმით, ბაღების ინფიცირებული თანამშრომლების ნაწილი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, ნაწილი კი თვითიზოლაციაში იმყოფება.
მისი ინფორმაციით, რამდენიმე ბაღში სარეაბილიტაციო სამუშაოები ვერ დასრულდა.
“ქუთაისის საბავშვო ბაღებში სწავლა 12 ოქტომბერს უნდა დაწყებულიყო. კორონავირუსის დაფიქსირებისა და 11 ბაღში მიმდინარე სარემონტო სამუშაოების გამო, სწავლის დაწყება ერთი კვირით გადაიდო. ერთ კვირაში დავაკვირდებით როგორი ვითარება იქნება, თუმცა იმის გარანტია, რომ სწავლა დაიწყება, არ არსებობს,”-ამბობს ბაღების გაერთიანების ხელმძღვანელი დავით წიტაიშვილი.