ქუთაისის N12 საჯარო სკოლაში 2020-2021 სასწავლო წელი მართალია დისტანციურად დაიწყო, მაგრამ სასკოლო საზოგადოება მოუთმენლად ელის დღეს, როდესაც სკოლის კედლებს კვლავ გააყრუებს ბავშვების ჟრიამული, სრულფასოვანი სასწავლო პროცესი აღდგება და ცხოვრებაც ჩვეულ კალაპოტს დაუბრუნდება.
მანამდე კი, ქუთაისის N12 საჯარო სკოლამ მაქსიმალურად გაითვალისწინა ყველა არსებული რეკომენდაცია, უზრუნველყო უსაფრთხო გარემო პედაგოგებისა და მოსწავლეებისთვის და ახლა ელიან, როდის აწკრიალდება სკოლის ზარი, რომელიც აუწყებს, რომ გაკვეთილი იწყება, ოღონდ ისე, ძველებურად - საკლასო ოთახებში, სადაც უაღრესად დიდი სიყვარულია.
„ძვირფასო მასწავლებლებო, მოსწავლეებო, მშობლებო !
გილოცავთ 2020-2021 სასწავლო წლის დაწყებას!
სსიპ ქალაქ ქუთაისის N12 საჯარო სკოლაში თქვენთვის შექმნილია უსაფრთხო სასწავლო გარემო. სკოლამ გაითვალისწინა კორონავირუსის წინააღმდეგ დადგენილი პრევენციული რეკომენდაციები და გაიარა გეგმური ინსპექტირება. შესაბამისად, აღჭურვილია სანიტარულ-ჰიგიენური საშუალებებით. მიუხედავად ამისა, ქვეყანაში შექმნილი ეპიდსიტუაციის გამო, დისტანციურ სწავლებაზე გადავედით. იმედი გვაქვს, 1 ოქტომბრიდან დავუბრუნდებით სასკოლო გარემოს. გისურვებთ ნაყოფიერ, შემოქმედებით საქმიანობას, წარმატებებსა და დასახული მიზნების განხორციელებას!
პატივისცემით, ქუთაისის N12 საჯარო სკოლის დირექცია და პედაგოგები“, აღნიშნულია სკოლის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.