9.      რთული ქცევის ტიპები და მართვა
10.  მეტყველების დარღვევა
11.  შეფასების ფორმები და სტანდარტები სქემა-ნოზოლოგიები
პრაქტიკული ნაწილში მსმენელები იმუშავებენ: სასწავლო გეგმის შედგენაზე, სსსმ მოსწავლისთვის აქტივობების გაწერაზე, ეროვნული სასწავლო გეგმის ადაპტირებასა და რთული ქცევის მართვის შედგენაზე; ივარჯიშებენ  სხვადასხვა  თემების შესახებ ტესტებზე.
პროგრამა ტარდება ბლენდირებულად, როგორც აუდიტორიულად, ასევე დისტანციურად ონლაინ  რეჟიმში. აუდიტორიული სწავლება ჩატარდება თბილისსა და ბათუმში.
ცენტრმა პანდემიის დროს დისტანციური სწავლების საუკეთესო გამოცდილება დააგროვა და ზაფხულის განმავლობაში წარმატებით გადაამზადა მრავალი ათეული  მსმენელი.
კემბრიჯის განათლების სახლის პროფესიული განვითარების ტრენინგ ცენტრი მუდმივად ვითარდება, პასუხობს თანამედროვე მოთხოვნებს და აწესებს მაღალ სტანდარტს პროფესიული განვითარების მიწოდების კუთხით. თანამშრომლობს მრავალ საერთაშორისო ორგანიზაციასთან და მსმენელს სთავაზობს მხოლოდ მაღალ სტანდარტს, როგორც ტრენერების კვალიფიკაციით, ასევე სასწავლო პროგრამების შინაარსით და ჩატარების ხარისხით.
ტრენინგის დასაწყისი  15 აგვისტო /31 აგვისტო/14 სექტემბერი. ხანგრძლივობა 120 სთ. მსმენელებს გადაეცემათ ორენოვანი სერტიფიკატი 120 სთ. მითითებით და სარეკომენდაციო წერილი.
მის:  ქ. თბილისი. ფ. მოსულიშვილის 20.
ქ. ბათუმი გიორგი ბრწყინვალეს 103.
Facebook – Cambridge Education House.