ერთიანი ეროვნული გამოცდების შედეგების გამოქვეყნება გრძელდება. შეფასებისა და გამოცდების ეროვნულმა ცენტრმა ამჯერად ბიოლოგიისა და ფიზიკის ქულები გამოაქვეყნა.
საკუთარი შედეგების სანახავად გადადით ბმულზე
გარდა შედეგებისა, ცნობილია ამავე საგნების ტესტები და სწორი პასუხები:
ბიოლოგიის ტესტი და სწორი პასუხები
ბიოლოგიის ტესტის მაქსიმალური ქულაა 70.  აბიტურიენტს საგამოცდო საგანი ჩაბარებულად ჩაეთვლება, თუ დააგროვა ამ საგნისათვის განსაზღვრული მაქსიმალური ქულის 25%-ზე (ე. ი. 17.50 ქულაზე) მეტი.
ფიზიკის ტესტი და სწორი პასუხები
ფიზიკის მაქსიმალური ქულაა 75. საგამოცდო საგნის  ჩასაბარებლად  გამოსაცდელმა უნდა დააგროვოს  ამ საგნისთვის განსაზღვრული მაქსიმალური ქულის  25%-ზე (ე.ი. 18.75 ქულაზე) მეტი.
ინსტრუქცია: საკუთარი შედეგის გასაგებად აბიტურიენტი უნდა შევიდეს ვებგვერდზე online.naec.ge. შესაბამის ველში მიუთითოს პირადი ნომერი და ხუთნიშნა საიდენტიფიკაციო კოდი. პირად გვერდზე გამოსაცდელი ნახავს საკუთარი ნაშრომის ასლსა და კონკრეტულ საგანში მიღებულ პირველად, „ნედლ“ ქულას.
შედეგების გაგება აბიტურიენტებს მოკლე ტექსტური შეტყობინებითაც შეუძლიათ. ამისათვის აპლიკანტმა მობილური ტელეფონიდან (მაგთი, ჯეოსელი) საკუთარი საგამოცდო საიდენტიფიკაციო ნომერი უნდა გააგზავნოს ნომერზე 93333 (მომსახურების საფასური 0.50 ლარი ჩამოიჭრება ანგარიშიდან იმდენჯერ, რამდენჯერაც აბონენტი გააგზავნის შეტყობინებას).
ერთიანი ეროვნული გამოცდების საბოლოო შედეგები გამოქვეყნდება საპრეტენზიო განაცხადების განხილვის, ქულების გათანაბრებისა და სკალირების შემდეგ.  სააპელაციო განაცხადების მიღება დაიწყება ყველა გამოცდის შედეგის გამოქვეყნების შემდეგ. განაცხადები მიიღება ელექტრონულად ვებგვერდზე: naec.ge.
აბიტურიენტებმა უნდა გაითვალისწინონ, რომ იმ საგანში, რომელშიც ერთზე მეტი ვარიანტი იყო, მინიმალური კომპეტენციის ზღვრის გადალახვის საკითხის გარკვევა ხდება სხვადასხვა ვარიანტში მიღებული ქულების გათანაბრების შემდეგ.
ცნობისთვის, ერთიანი ეროვნული გამოცდები წელს 6 ივლისს დაიწყო და 25 ივლისს დასრულდა. კორონავირუსის გამო ტესტირებები დამატებითი რეკომენდაციების დაცვით მიმდინარეობდა.