ხულოს მუნიციპალიტეტის კორტოხის საჯარო სკოლის მე-12 კლასელებს გორის უნივერსიტეტის ლექტორი თამარ ნასყიდაშვილი სკოლის დამთავრებას ულოცავს.
თამარ ნასყიდაშვილი ეროვნული გამოცდების ცენტრიდან კორტოხის სკოლაში იყო მივლენილი 2 წლის წინ ეროვნულ გამოცდებთან დაკავშირებით. სწორედ აქედან იცნობს სკოლის მასწავლებლებსა თუ მოსწავლეებს.
„მიუხედავად დღევანდელი სიტუაციისა, მიუხედავად საგანგებო მდგომარეობისა, სწორედაც რომ საგანგებოდ და განსაკუთრებულად უნდა აღინიშნოს დღევანდელი დღე მეთორმეტე კლასელებისთვის. უკვე დიდი ბავშვები, დღეს გადიან ცხოვრების ახალ ეტაპზე და ამ დროს,მათ ყველაზე უკეთ გაიცნობიერეს, როგორ უნდა გაუმკლავდნენ მოულოდნელ გამოწვევებს.
ვულოცავ ყველა მეთორმეტე კლასელს და განსაკუთრებული სიყვარულით მინდა მივულოცო ეს დღე მაღალმთიანი აჭარის-კორტოხის საჯარო სკოლის, ასევე საოკუპაციო ზოლთან მყოფი დვანის საჯარო სკოლის, კაზრეთისა და გურჯაანის საჯარო სკოლების მოსწავლეებს, პედაგოგებს, მშობლებს შემდგომი წარმატებების და წინსვლის სურვებით“, - წერს თამარ ნასყიდაშვილი.