„სულ ცოტაც და უჩვეულოდ დაირეკება ბოლო ზარი“-​ბანოჯის საჯარო სკოლის დირექტორი 2020 წლის კუსდამთავრებულებს სკოლის დასრულებას ულოცავს
წყალტუბო​ს მუნიციპალიტეტის, ბანოჯის საჯარო სკოლის დირექტორი ნინო წილოსანი 2020 წლის კუსდამთავრებულებს სკოლის დასრულებას ულოცავს.
„ცხოვრება უჩვეულოა, არავინ იცის ღმერთი ვის რას უმზადებს. მიმდინარე 2019- 2020 სასწავლო წელის მეორე სემესტრიც ხომ უჩვეულო იყო. სულ ცოტაც და უჩვეულოდ დაირეკება ბოლო ზარი სოფელ ბანოჯის საჯარო სკოლაში, თუმცა ამ ზარის ხმა სრულიად საქართველოს სასკოლო საზოგადოებას დიდი ხანია ენატრება. განსაკუთრებით კი ჩვენ დაფრთიანებულ მეთორმეტე კლასელებს. ახლოვდება ის ეიფორია, რომელსაც სკოლიდან კიდევ ერთი წარმატებული კლასის გაცილება ჰქვია. დიდი სურვილი მქონდა ყველაზე ფერადი, მხიარული და ორიგინალური საზეიმო განწყობით გაგვეცილებინა კლასი, რომლის მოსწავლეები თვითონ იყვნენ ორგანიზატორები სკოლაში ჩატარებული არაერთი ღონისძიებისა. დღეს კი გლობალური მასშტაბით მოხდა ჩვენი სურვილების დისტანციურ რეჟიმში გადანაცვლება და ონლაინ განხორციელება.
ჩემო ძვირფასებო პატარა მეგობრებო, ვიცი, რომ სიხარულით ითვლიდით თქვენც ამ დღეს, ახლა კი მჯერა გენანებათ ბავშვობის სანატრელ, უზრუნველ და ლამაზ წლებთან გამომშვიდობება. ცხოვრების ახალ საფეხურზე გადადიხართ, სადაც უკვე უფრო მეტი სოციალური პასუხისმგებლობა დაგეკისრებათ, ჩვენ კი მასწავლებლები სკოლიდან გატანთ იმ ცოდნასა და გამოცდილებას, რომელიც ჩირაღდანივით გაგინათებთ ცხოვრების ბარიერებით სავსე საფეხურებს.
ვულოცავ სოფელ ბანოჯის საჯარო სკოლისა და სრულიად საქართველოს 2020 წლის კუსდამთავრებულებს სკოლის დამთავრებას. თავად იღბალი ყოფილიყოს თქვენი მეგზური, გფარავდეთ უფალი!
დიახ, დღევანდელი დღე შედგა. მადლობა საქართველოს მთავრობასა და საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ჭეშმარიტი გადაწყვეტილების მიღებისათვის.
გილოცავთ ძვირფასო მშობლებო და გისურვებთ ბედნიერი ცხოვრებით ეცხოვროთ თქვენ შვილებს.
თქვენ კი ჩემო ძვირფასო კოლეგებო გისურვებთ კვლავაც რუდუნებით გეღვაწოთ მომავალი თაობის აღზრდის საქმეში. მადლობას გიხდით იმ საგანმანათლებლო გამოწვევაში აქტიური ჩართულობისათვის სადაც მაქსიმუმი შეძელით“.
დიდი სიყვარულით სოფელ ბანოჯის საჯარო სკოლის დირექტორი ნინო წილოსანი.