პროფესიულ პროგრამებზე რეგისტრაცია 10 აგვისტოს დასრულდება - წელს პირველად, 9 კლასდამთავრებულები სწავლას 10 კოლეჯში შეძლებენ
20-05-2020
პროფესიულ პროგრამებზე სწავლის დაწყების მსურველთა რეგისტრაცია დღეს დაიწყო და 10 აგვისტოს ჩათვლით გაგრძელდება. გამოცდებს კი სექტემბერში ჩააბარებენ.
წელს, პირველად, ცხრა კლასის განათლების მქონე პირები შეძლებენ სწავლა განაგრძონ ინტეგრირებულ პროგრამებზე 10 კოლეჯში და მიიღონ დიპლომი, რომელიც უთანაბრდება სრული ზოგადი განათლების ატესტატს.
რეგისტრაციის გავლა შესაძლებელია ბმულზე: vet.emis.ge.
ელექტრონული რეგისტრაციის დეტალური ინსტრუქცია
პროფესიული განათლების მისაღებად აუცილებლია დარეგისტრირდეთ, შექმნათ პირადი მომხარებელი და პაროლი, გაიაროთ სისტემაში ავტორიზაცია და აირჩიოთ თქვენთვის სასურველი საგანმანათლებლო პროგრამა/პროგრამები.
რეგისტრაციის წარმატებით დასრულების შემდეგ, ეკრანზე გამოჩდება შესაბამისი შეტყობინება და პარალელურ რეჟიმში თქვენს მიერ მითითებულ ელ.ფოსტაზე გამოგეგზავნებათ მომხმარებლის აქტივაციის/ვერიფიკაციის ბმული.
აღსანიშნავია, რომ პროგრამებზე, რომელზეც არ დაფიქსირდება კონკურსი, აპლიკანტები ჩაირიცხებიან ეროვნული ტესტირების გარეშე, დაწესებულების შიდა შერჩევის გზით.