''სიტყვა ''ეტალონი'' უცხოური სიტყვაა, მაგრამ დღეს ეს სიტყვა ყველას მშობლიურად ეჩვენება'' - სვერის სკოლის დირექტორი, თამაზ ცუცქირიძე
24-06-2017
ინტელექტ-შეჯიბრ ''ეტალონის'' ავტორმა და წამყვანმა გოჩა ტყეშელაშვილმა, ბათუმის საზაფხულო თეატრში შეკრებილმა საზოგადოებამ და მონაწილეებმა ფინალის დაწყებამდე სულ რამოდენიმე წუთით ადრე სვერის სკოლის დირექტორის თამაზ ცუცქირიძის მეუღლის და ერთადერთი ვაჟის ხსოვნას წუთიერი დუმილით მიაგეს პატივი.
სვერის სკოლის დირექტორი, თამაზ ცუცქირიძე:
''ბატონო გოჩა, მინდა დიდი მადლობა გადაგიხადოთ არა მარტო აქ მოწვევისთვის და წარდგენისათვის, არამედ იმ დიდი ადამიანური თანადგომისთვის, რომელიც პირადად თქვენ ჩემი ოჯახური ტრაგედიის გაზიარებით გამოხატეთ, როგორც პირადად საუბრისას, ასევე მედია საშუალებებით.  რომ არა ის ტრაგედია, შეიძლება ლაშაც კონკურსის მონაწილეთა შორის ყოფილიყო, ის ამაზე ოცნებობდა. ორივე დედა-შვილი თქვენი პროექტის მხარდამჭერი და გულშემატკივარი იყო. სიტყვა ''ეტალონი'' უცხოური სიტყვაა, მაგრამ დღეს ეს სიტყვა ვინც არ უნდა წარმოთქვას, მშობლიურად ეჩვენება და ეს თქვენი დამსახურებაა, ბატონო გოჩა. თქვენმა ვაჟკაცობამ, თქვენმა შემართებამ ეს პროექტი სრულიად საქართველოს კუთვნილებად აქცია, შეაღწია ყველა სკოლაში და დიდი მხარდაჭერით სარგებლობთ. მინდა დიდი მადლობა გადაგიხადოთ, ბატონო გოჩა. თქვენ ღირსეულად, დიდი ჟინით და ვაჟკაცური შემართებით ამკვიდრებთ ქართველ ახალგაზრდებში ცოდნისადმი სწრაფვას, ეროვნულ ღირებულებებს. მინდა დიდი მადლობა გადავუხადო ჩვენს უწმინდეს და უნეტარესს სრულიად საქართველოს კათალიკოს პატრიარქს ილია მეორეს ამ პროექტის დალოცვისათვის, მხარდაჭერისათვის, მადლობა ყველა იმ ადამიანს, რომელიც ამ წლების განმავლობაში გვერდით გედგათ, ბატონო გოჩა.''