ქუთაისის N33 საჯარო სკოლამ, ქალაქის მერიამ და კოალიციამ - „განათლება ყველასთვის“ საქველმოქმედო ფორუმზე - „საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარება“ „მასწავლებლის ეროვნული ჯილდოს“ ათეულის წევრ პედაგოგებს უმასპინძლა.
საქველმოქმედო ფორუმი N33 საჯარო სკოლაში გაიმართა.
ფორუმზე ქუთაისის სხვადასხვა სკოლის პედაგოგებმა ერთმანეთს საუკეთესო გამოცდილება გაუზიარეს.
ქველმოქმედების მიზანი 2017 წლის „მასწავლებლის ეროვნული ჯილდოს“ ფინალისტის, ნინო აბულაძის, მხარდაჭერა და თანადგომა იყო.
„ფორუმის ფარგლებში შესაძლებელი იყო დასწრება სასურველი საგნის გაკვეთილზე/აქტივობაზე. გაკვეთილი/აქტივობა ჩატარდა მოსწავლეების ჩართულობით. გაკვეთილები ჩატარდა პარალელურად სხვადასხვა საგანში სამ სესიად. მსმენელს საშუალება ჰქონდა, დასწრებოდა გაკვეთილების სასურველ რაოდენობას", - წერია სკოლის მიერ მოწოდებულ ინფორმაციაში.
ქუთაისის N33 საჯარო სკოლა მადლობას უხდის ქუთაისის მერიას, პედაგოგებსა (უტა კილასონიას, ლაურა გოტიაშვილს,  მანანა კაპეტივაძეს,  ლადო აფხაზავას, ნინო ჭიჭინაძეს, თემურ სუყაშვილს, ხათუნა გოგალაძეს, თამარ ადამიას, გიორგი ჭაუჭიძეს, ქეთინო მერებაშვილს, მელორ ცქვიტაიას, დაჩი ნანობაშვილს) და N33 საჯარო სკოლის მოტივირებულ და საინტერესო დირექტორს, მარინა ისკაკოვას, თანადგომისათვის.