ოტია იოსელიანის სახელობის წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლის დირექტორი და პედაგოგები - იამზე წულუკიძე, ლელა ჩირგაძე, აზა ნაფეტვარიძე, თათია ივანეიშვილი ეროვნული ჯილდოს ათეულთა კლუბის უპრეცედენტო-საქველმოქმედო აქციაში აქტიურად ჩაერთვნენ.
საქველმოქმედო აქცია ნინო აბულაძის გადასარჩენად განხორციელდა.
პედაგოგები დაესწრნენ საკლასო ოთახებში ათეულთა კლუბის წევრების: გიორგი ჭაუჭიძის (III კლასი), ლადო აფხაზავას (X კლასი) და მარინა ისკაკოვას (XI კლასი) ვორკშოპებს, რომლის ჩატარების შემდეგ კლუბის წარმომადგენლებსა  და დამსწრე პედაგოგებს შორის გაიმართა დიალოგი, სწავლა-სწავლების საკითხებთან დაკავშირებით. ამ საინტერესო შეხვედრის მასპინძელი იყო ქუთაისი N33 საჯარო სკოლა, რომლის დირექტორ მარინა ისკაკოვას ოტია იოსელიანის სახელობის წყალტუბოს სკოლის დირექტორმა ფაქიზო ფანჩულიძემ სკოლის მოსწავლეთა ხელით დამზადებული თექის სუვენირი გადასცა საინტერესო და კრეატიული შეხვედრის ორგანიზებისათვის.