მარნეულის მუნიციპალიტეტის მარადისის საჯარო სკოლის გარემოსდაცვითი კლუბის წევრები მარნეულის მერს - ზაურ დარგალს, ორგანიზაცია „ქალთა ოთახსა“ და მერიის იურიდიული სამსახურის წარმომადგენლებს შეხვდნენ.
შეხვედრის მიზანი გარემოსდაცვითი ღონისძიებების შემუშავება-დაგეგმვა იყო. მარნეულის მერმა არა მარტო მოუსმინა მოსწავლეებს, არამედ თავისი იდეებიც გაუზიარა და აქტივობების განხორციელებაში დახმარება აღუთქვა.
„იურიდიული სამსახურის წარმომადგენელი , ლალი ალუდაური კლუბის წევრებს ესაუბრა გენდერულ თანასწორობაზე, ყველა ქალისა და გოგონასთვის შესაძლებლობებს გაუმჯობესებაზე შრომითი, სოციალური და სხვა თვალსაზრისით. ლალი ალუდაურმა ისაუბრა, აგრეთვე, თუ როგორ არათანაბარ პირობებში რჩებიან ქალები მამაკაცებთან შედარებით, მუხედავად იმისა, რომ არაერთი ქმედითი ღონისძიებები გატარებულა ამ კუთხით.
შეხვედრაზე იმსჯელეს ოჯახსა და სკოლაში არსებული ძლადობის შესახებ“,-ნათქვამია სკოლის განცხადებაში.
აქტივობა შეესაბამება მდგრადი განვითარების მე-17 და მე-5 მიზანს. პროექტი ნიკო კეცხოველის სასკოლო კონკურსის ფარგლებში განხორციელდა.