ახალი ტიპის გამოცდაზე ბოლო დეტალები ზუსტდება, რომლითაც მასწავლებლები სტატუსის ამაღლებას ერთი საფეხურის გამოტოვებით შეძლებენ - შუკაკიძის კომენტარი
24-11-2019
ერთი საფეხურის გამოტოვებით სტატუსის ამაღლებას უფროსი მასწავლებლები შეძლებენ. ისინი პირდაპირ მენტორის სტატუსის მოსაპოვებლად ახალი ტიპის გამოცდას ჩააბარებენ. ინიციატივაზე მასწავლებლის სახლი, შეფასებისა და გამოცდების ეროვნულ ცენტრთან ერთად ინტენსიურად მუშაობს და ბოლო დეტალებს აზუსტებს.
„ამ საკითხზე მუშაობა მიდის. ჯერჯერობით, დეტალები დაზუსტებული არ არის. გამოცდაზე გასვლის საშუალება უფროს მასწავლებლებს მიეცემათ. ამ ეტაპზე, სამუშაო ვერსიაა ჯერ, „ნაეკთან“ შეხვედრა ამ კვირაშიც გვაქვს, მომავალ კვირაშიც. როგორც კი ბოლო დეტალები გახდება ცნობილი, ბრიფინგი ჩაინიშნება“, - განუცხადა მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელმა ბერიკა შუკაკიძემ etaloni.ge-ს.
შეგახსენებთ, განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის ყოფილი მინისტრის მოადგილე ირინა აბულაძემ განაცხადა, რომ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების სქემა, რომელიც 2020-2021 სასწავლო წლიდან უნდა ამოქმედდეს, წლის ბოლოს იქნება წარმოდგენილი. მისი განმარტებით, სწორედ ამ სქემაში იქნება განსაზღვრული სტატუსის ასამაღლებელი სხვა ტიპის გამოცდა.