izrune.ge-ს ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი ხულოში, შუახევში და ქედაში მუნიციპალიტეტის სკოლების დირექტორებს და პედაგოგებს შეხვდა
საგანმანათლებლო ინოვაციური ტესტირების პორტალ izrune.ge-ს ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი ხულოში, შუახევში და ქედაში მუნიციპალიტეტის სკოლების დირექტორებს და პედაგოგებს შეხვდა.
შეხვედრის მთავარი თემა აჭარის ა/რ სკოლების მოსწავლეების ჩართულობის და პორტალის სიახლეების განხილვა იყო. როგორც ცნობილია აჭარის მთავრობის გადაწყვეტილებით წლის ბოლომდე აჭარის ა/რ ნებისმიერ მოსწავლეს izrune.ge-ს ტესტების გავლა უფასოდ შეეძლება.
გოჩა ტყეშელაშვილმა სკოლის დირექტორების შეკითხვებს უპასუხა და მათ მოსაზრებებს გაეცნო.
შეხვედრას ესწრებოდნენ მუნიციპალიტეტის მერები და საგანმანათლებლო რესურსცენტრის ხელმძღვანელები.
izrune.ge „ეტალონის“ ინოვაციური პროექტია და მოსწავლეებს  ეფექტური განათლების მიღებაში ეხმარება. საიტზე მოსწავლეებს საშუალება აქვთ საკუთარი კლასის შესაბამისად გაიარონ სპეციალური ალგორითმით შექმნილი ინდივიდუალური ტესტები, გაიმეორონ და გაამყარონ განვლილი მასალა.
პორტალის ერთ-ერთი მთავარი მიზანი მშობლის (ოჯახის) ჩართულობის გაზრდაა შვილის აღზრდა-განათლების პროცესში. მშობლებს საშუალება აქვთ თვალი მიადევნონ და უშუალოდ ჩაერთონ ბავშვის განათლების მიღებისა და მოტივაცია-წახალისების პროცესში.